Skocz do zawartości
Forum

Wchłanianie się tabletek antykoncepcyjnech przy wymiotach


Gość Alekasandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alekasandra

Witam! Stosuję antykoncepcję a mianowicie tabletki antykoncepcyjne Y***. Przedwczoraj (wtorek) wieczorem ( 19.30) prawdopodobnie zwróciłam tabletkę antykoncepcyjną. Wymioty wystąpiły po niecałych 3 godzinach od zażycia. (22.30) Była to 7 tabletka z blistra (pierwszy rząd). Jeżeli ją zwróciłam, bo tabletka jeszcze się nie wchłonęła to jest to równoznaczne z pominięciem tabletki. W ulotce pisze, że kiedy pominie się tabletkę z pierwszego rzędu ochrona przed ciążą jest zmniejszona. Po torsjach następnego dnia rano nie pamiętając o konsekwencjach moich torsji i ewentualnym zwróceniu tabletki miałam stosunek bez zabezpieczenia. Około godziny 12 dotarło do mnie co mogły spowodować moje wymioty i sięgnęłam po ulotkę by dowiedzieć się co robić w takiej sytuacji. Według ulotki zażyłam kolejną tabletkę o 12.00, którą miałabym przyjąć tego samego dnia lecz o 19.30. Jednak policzyłam, że minęło więcej niż 12 godzin i faktycznie ochrona przed ciążą może być zmniejszona. Wiem, że tabletka wchłania się od 3-4 godzin. Wiedząc, że mogłam tą tabletkę zwrócić zgodnie z zaleceniami z ulotki udałam się do lekarza i poprosiłam o tabletkę 72 godz. by być pewnym, że do zapłodnienia nie dojdzie. Dostałam E*** i zażyłam ją wczoraj (środa) o godzinie 18. Odstawiłam w takim przypadku tabletki antykoncepcyjne.Czy mogę być pewna, że po zażyciu tej tabletki nie zajdę w ciążę? Czy tabletka faktycznie mogła się nie wchłonąć w ciągu niecałych 3 godzin(muszę przyzna, że wtedy też spożywałam alkohol ;/)? Czy mogło dojść do nagłej owulacji (słyszałam, że to jest możliwe)?
Gdy wzięłam tą tabletkę wczoraj trochę się uspokoiłam. Jednak nie trwało to długo. Wszystko było by dobrze gdyby nie moja dolegliwość... mam taki problem, że czasem po stosunku boli mnie pęcherz (mam zapalenie pęcherza, cewki moczowej) mam na to leki bo moja Pani doktor ginekolog przepisała mi F*** i mówiła, że jak będzie boleć to mam sobie je brać, bo takie boleści u niektórych kobiet się zdarzają. No i dzisiaj rano obudził mnie niechciany ból pęcherza. Jest to straszne uczucie i bolesne. Dlatego wzięłam 2 tabletki F*** dzisiaj rano. Wiem, że nie wpływa ona na działanie tabletek antykoncepcyjnych... ale nie wiem czy może wpłynąć na E*** - tabletkę 72 godziny po. Czy może osłabić jej działanie? Czy ryzyko zajścia w ciążę zwiększy się? W ulotce E*** nie pisze nic o F***. Proszę o pomoc!! Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...