Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak pomóc mamie przy spadku nastroju?


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama jest dla mnie najważniejszą osobą na świecie. Wszystko robi dla mnie i dla mojej rodziny, nigdy nie patrzy przy tym na siebie. Stara się by żyło się nam jak najlepiej. Mama jest strasznie wrażliwa a ja moim ciężkim harakterem nie raz doprowadziłam ją do łez. Kochamy się ale z pieniędzmi jest kiepsko. Mama nie daje sobie rady i ostatnio wspominała że wszystko się ułoży gdy dostaniemy po niej rentę, wtedy na wszystko starczy ale jej już nie będzie. Boję się o nią. Co mam robić?!

Odnośnik do komentarza

Ale starcza wam na życie? Kurde, to okropne, że platforma ukradla tyle pieniędzy, a porządny zwykly obywatel nie ma grosza na rodzinę. Moim zdaniem jeżeli jesteś w stanie to spróbuj popracować trochę np w makdonaldzie, zawsze jakiś grosz będzie. Poza tym róbcie tanie jedzenie np.wątróbka z cebulką. Tak aby zaoszczędzić. Ile masz lat?

Odnośnik do komentarza

Mama prawdopodobnie ma depresję, nie radzi sobie z kłopotami, a ty jej jeszcze "dokładasz".
Postaraj jej się pomóc, wstrzymaj się od kłótni i popracuj nad tym, by zapanować nad sobą.
Namów ją na wizytę u psychologa.
W domu nastawiaj cichą, pogodną muzyczkę, ona poprawia nastrój.
Zacznij jej pomagać, o ile tego nie robisz.
Czasami przytul się do niej, powiedz, że ją kochasz.
Jednym słowem, daj jej wsparcie. Ona tego potrzebuje.

Odnośnik do komentarza

Mama najprawdopodobniej czuje się przemęczona, a do tego sfrustrowana, bo stara się, żeby każdemu wokół żyło się dobrze, a zapomina o sobie. Taka kryzysowa sytuacja może doprowadzić do rozwoju depresji. Dlatego wspieraj mamę, bądź przy niej, nie prowokuj kłótni, staraj się ją odciążyć w codziennych obowiązkach, np. poodkurzaj, pościeraj kurze albo wstaw pranie. W ten sposób mama zyska odrobinę więcej czasu, by zadbać o siebie albo chociaż odpocząć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...