Skocz do zawartości
Forum

Badania hormonalne przy planowaniu ciąży


Gość monia300588

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monia300588

Witam,
Bardzo chciałabym zajść w ciąże lecz mam mały problem, ponieważ występują u mnie plamienia które trwają około 4-7 dni po w połowie cyklu, dodam że moje cykle wachają się od 31-33 dni. Byłam już z tym problem u lekarza ginekologa który stwierdził że mam niski poziom hormonu progestreonu, poczym przepisał mi lek hormonalny który miałam brać na 16dzc przez 10 dni po 2 tabletki. Plamienia ustąpiły ale nie na długo , po okołu 2 miesiącach nawróciły się i były jeszcze większe i dłużej trwają około 10 dni po miesiączce. Byłam z tym problemem ponownie u lekarza który przepisał mi l** na 3 miesiące która mam brać doustnie na 16 dzień cyklu po 2 tabletki przez 10 dni. Moje pytanie jest takie , ponieważ bardzo chcę zajść w ciąże chciałbym być pewna czy faktycznie mam niski poziom progestreonu czy przyczyna tkwi w czym innym. Prosiłam lekarza o skierowanie na badania hormonalne, lecz lekarz powiedział że nie ma takiej możliwości państwowo, muszę zrobić to prywatnie. Nie wiem czy te badania są konieczne i jeśli są to gdzie je mogę zrobić państwowo ?
 

Odnośnik do komentarza

A do lekarza chodzisz prywatnie czy na NFZ? Jeśli prywatnie, to aby dostac skierowanie musisz iść do lekarza w ramach NFZ. Warto zrobić badania hormonalne przed planowaniem ciąży, aby wiedzieć, czego można się spodziewać. problemy z hormonami mogą utrudniac zajście w ciążę.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich :)
od paru lat staramy się z męzem o dziecko.. /niestety bez efektu. Zawsze miałam długi i nieregularny cykl. Dawniej cierpialam na niedomoge lutealna i bralam luteine. Dzis,w 5. dniu cyklu zrobilam badanie hormonow plciowych plus tarczycy. Wszystko wyszlo w normie. Mam takie pytanie: czy powinnam powtorzyc to badanie w pozniejszej fazie cyklu? Czy lepiej w trakcie owulacji czy po? Problem jest tez taki,ze nigdy nie wiem kiedy owulacja nastapi, bo miesiaczki sa roznej dlugosci... Ostatnio mialam tez 3-dniowe dosc obfite plamienia co 21 dni / a moze to byl taki okres co wskazyqaloby na nierownowage hormonalna...? Sama nie wiem co o tym wszystkim myslec... Proszę o wypowiedz lekarza-ginekologa. Z gory dziękuję!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...