Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Konflikty w relacjach nastolatek


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Z moją K kłóciłyśmy się. A to ja byłam o kogoś zazdrosna, a to ona, bo wspólnie zmieniłyśmy środowisko. Ja byłam zwolenniczką rozwiązania problemów gdy się pojawiały, ale wychodziło na to, że tak jak chciała K, zapominałyśmy i godziłyśmy się. Ostatnio nie wytrzymałam, bo parę dni wymieniła mnie na inne osoby. Zamieniłyśmy ze dwa zdania. Ja w zupełnej rozpaczy wyżaliłam się dobrej koleżance, która się wygadała. K uważa, że na nią nagadałam. Jedyne rozwiązanie według K to przerwa. Nie wytrzymamy?

Odnośnik do komentarza

A ile masz lat?
Dlaczego świat Twoj emocjonalny kręci się tylko wokól tej jednej koleżanki?
Dlaczego jak dołączają inne osoby to traktujesz (traktujecie) to jako zdradę emocjonalną?
A masz jakieś ciekawe zainteresowania, chodzisz na jakieś zajęcia pozalekcyjne(pozauczelniane), uprawiasz jakiś sport?
Czy Twoja najbliższa koleżanka K jest jakimś Twoim guru?
Czy życie to może być tylko z nią, bo bez niej, to już potop?

Jak sobie na te i podobne pytania odpowiesz szczerze, to może będziesz wiedziala jak postępować na przyszłość.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego chcecie ograniczyć swoje kontakty tylko do siebie? Uważam, że bardzo dobrze, że zarówno Ty, jak i Twoja koleżanka K zmieniacie środowiska i macie różnych znajomych. To jest rozwijające. Jeśli byłybyście ograniczone tylko do siebie, zamknęły się tylko w swoim hermetycznym świecie, w końcu byście miały siebie dość. Kontakt z innymi umożliwia rozwój, otwiera na szersze horyzonty, powala patrzeć na różne sytuacje z różnych perspektyw. Zamiast czynić sobie pretensje i zazdrościć oraz kłócić się, doceńcie, że macie różnych znajomych i możecie się wymieniać różnymi poglądami. Pozdrawiam i życzę dojrzałości we wzajemnych kontaktach!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...