Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Natrętne myśli o śmierci i końcu świata


Gość m...u

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 13 lat i występują u mnie myśli przed śmiercią i końcem świata. Najczęściej zachodzą one wieczorem, przed snem i gdy jestem sama w domu. Jak leżę wieczorem już w łóżku i przychodzi mi taka myśl to zaczynam się trząsać się i wołam: ,,MAMO! MAMO!''. Nie wiem czy to jest jakiś stan. Ale bardzo się boje tych myśli. Bardzo mnie one męczą. Czy da się coś zrobić by się ich pozbyć?

Odnośnik do komentarza

Nie oglądaj filmów pełnych przemocy, ani takich gier.
Wieczorem nastaw sobie miłą , skoczną muzyczkę, taką dla relaksu.
Nie słuchaj złych wiadomości, nie czytaj o tym.

Kładąc się do łóżka myśl o tym, że noc będzie miła i sympatyczna.
Wyobrażaj sobie, że jesteś w pięknym ogrodzie, pełnym kwitnących kwiatów. Skupiaj swe myśli na otoczeniu, podziwiaj kwiaty, drzewa, ptaki, obłoki - myśl o tym, wyobrażaj to sobie.
Początki będą trudne, nie zrażaj się tym. Z czasem coraz łatwiej ci będzie wyobrażać to sobie, nauczysz się tego i tym sposobem, odpędzisz złe myśli.

Odnośnik do komentarza

W wieku dorastania mogą pojawić się lęki różnej treści. U Ciebie akurat pojawia się lęk przed końcem świata i śmiercią. Gdy odczuwasz, że zaczyna się z Tobą dziać coś niepokojącego, postaraj się zmienić myśli na przyjemne. Wyobrażaj sobie coś miłego, co Cię odpręża i na tym koncentruj myśli. Ponadto, radzę, byś porozmawiała na temat swoich obaw z kimś bliskim, komu ufasz, np. z mamą. Wierzę, że taka rozmowa pozwoli Ci choć trochę oswoić Ci własne lęki. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...