Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problemy z pamięcią u 17-latki


Gość S...m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pamięcią. Począwszy od zapomnienia po co poszłam do pokoju, przez kłopot w przypomnieniu nazwisk bliskich znajomych, trudność w zapamiętaniu gdzie jest lewa A gdzie prawa strona, do ważnych rzeczy np ktoś daje mi duża kwotę pieniędzy, a ja chowam je do kieszeni i zapominam zupełnie, po czym przypadkiem odnajduję pieniądze przed praniem spodni. Prowadzę zdrowy tryb życia, dobrze sypiam i się odżywiam, jestem piątkowym uczniem, jednak utrata pamięci szkodzi mi i mojemu otoczeniu.

Odnośnik do komentarza

Jak można byś piatkowym uczniem i uskarzać sie na brak pamięci. Chyba jak coś nie jest dla Ciebie istotne, to nie przywiązujesz do tego uwagi i sie nie koncentrujesz? Szkole uwazasz za ważną i się starasz koncentrowac i masz efekty.

Jak traci sie pamięć to mimo koncentracji efekty w nauce są mizerne. Może powinnaś chodzić na jakieś zajęcia z koncentracji?

Odnośnik do komentarza

Chcesz powiedzieć, że masz pamięć fotograficzną. Otworzysz książkę czy zeszyt i Twój mózg sfotografował stronę, którą potem bez problemów odtworzysz na klasówce.

Jeśli tak, to bardzo dobrze.
Podobno mamy jeszcze inne, różne rodzaje pamięci :słuchową, ruchową, emocjonalną. Fotograficzną masz świetną, to pozostaje ćwiczyć pozostałe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...