Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

studia i stres


Gość jaddzka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na pierwszym roku studiów, to moj wymarzony kierunek dlatego zalezy mi na dobrych wynikach, wiem ze jeszcze nawet sesji nie ma ale pierwsze kolokwia już były i poszło mi średnio, zaczynam się zastanawiać czy sie nadaję w ogóle :( skoro teraz mi słabo idzie co będzie potem? jak przetrwać studia bez stresu??

Odnośnik do komentarza

Zdecyduj się średnio, albo słabo? :)
Jakby nie było, nie przejmuj się, początki bywają trudne.
Ważne, że studiujesz swój wymarzony kierunek i jak widać jesteś ambitna.
Przechodzenie na kolejny etap edukacji często powoduje stres i początkowo obniżone wyniki.
Tym bardziej na studiach, gdzie wymagania są na ogół wyższe niż np. w liceum.
Spokojnie, zaaklimatyzujesz się, wpadniesz w rytm i będzie co raz lepiej. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę studia to to samo co podstawówka z tą znaczącą różnicą, że to Ty sam się zmuszasz do nauki a nie nauczyciele. Co jest ważne? Dobre decyzje i przejęcie świadomego życia w swoje ręce. Nie można być biernym, lecz czynnym. Planować, organizować i realizować, ustanawiać priorytety. Bo nie nauka jest trudna lecz samodyscyplina , cierpliwość i organizacja oraz wiara w siebie i upartość.

Odnośnik do komentarza

jaddzka, zaliczyłaś pierwsze kolokwia, więc na pewno nie jest źle ;) Głowa do góry. Jesteś ambitna, znalazłaś się na wymarzonych studiach, dlatego podejrzewam, że średnie wyniki Cię nie satysfakcjonują, co wcale nie oznacza, że się nie nadajesz albo że jesteś słaba. Po prostu jesteś dla siebie srogim sędzią. Jestem pewna, że w miarę studiowania wejdziesz w rytm i będzie coraz lepiej. Nie poddawaj się i dąż do wyznaczonych celów. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...