Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ojciec alkoholik...


Gość Mimi2089

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój ojciec jest alkoholikiem, pije od kiedy pamiętam.... aktualnie mam 21 lat. Parę lat temu, kiedy mialam 16 lat, mój ojciec bardzo dużo pil, awanturowal się, bil, policja była u nas prawie codziennie, założyli nam niebieska kartę, mama ograniczyła mu prawa rodzicielskie i on uciekł do pracy za granicę, rodzice pogodził się i on się troszeczkę zmienił, pil nieco mniej, ale sporadycznie zdarzały się awantury.. aktualnie, po tych 4 latach wszystko zaczyna się od nowa, pije, codziennie robi awantury, ale mama nie wzywa policji myśląc, ze to przejdzie, nie chcemy znowu męczyć się tak jak wtedy... ja mam wrażenie, że teraz pomimo, że jestem starszą znoszę to dużo gorzej, zamknęłam się w sobie, zdarza się, że myślę o samobójstwie, ale nie zrobiła bym tego... czasem chce żeby coś mi sie stalo, że może to to obudzi i przestanie pić... co powinnam zrobić? Czy udać się do jakiegoś psychologa? Jestem załamana.

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, Ty jako córka powinnaś dla swojego dobra izolować się od ojca. Jeśli afery przeszkadzają Ci w skupieniu, to ucz się np. w bibliotece. Moim zdaniem, mama powinna ojca z domu wygonić. A Ty kochana ojca wykorzystuj jak jest pijany. Ja tak robię. W sensie, że wyłudzam od niego wtedy kasę. On jest rozrzutny wtedy i daje, a na drugi dzień tego nie pamięta. Mój ojciec zawsze zanim się upije, to jedzie do marketu i kupuje cole, alkohol i czekolady. Daje nam czekolady a sam idzie pić do garażu. Lubi pić w święta i dni wolne. Wczoraj trochę pil. Dziś jestem dla niego nie mila z tego powodu. Bo wczoraj na mnie krzyczał i płakałam. Płakałam też bo tęsknie za przyjacielem, który mnie zle potraktował

Odnośnik do komentarza

Twój ojciec jest uzależniony od alkoholu, a matka jest osobą współuzależnioną. Jedno kwalifikuje się do terapii odwykowej, a drugie do grupy dla współuzależnionych. Jako osoba pełnoletnia masz prawną możliwość złożenia wniosku do Miejskiej/Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych o przymusowe leczenie odwykowe ojca. Poszukaj także pomocy dla siebie, proponuję abyś zgłosiła się do Poradni Odwykowej i nawiązała kontakt ze specjalistą terapii odwykowej. Specjaliści terapii odwykowej są wyszkoleni nie tylko w zakresie leczenia odwykowego, ale także pracy z osobami współuzależnionymi i z tzw. Dorosłymi Dziećmi Alkoholików/Dorosłymi z Dysfunkcyjnych Domów (DDA/DDD), ofiarami przemocy itd. Wyposażą Cię w wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci poruszać się w opisanej przez Ciebie sytuacji.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...