Skocz do zawartości
Forum

Nudności i wymioty oraz stan po zażyciu ellaOne a ryzyko ciąży


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat, 5 dni temu po raz pierwszy kochałam sie z chłopakiem, niestety pękła nam prezerwatywa, był to stosunek przerywany, jakieś 2h po zwymiotowalam i czułam nudności które utrzymują się do teraz, i jakieś 2 dni temu doszły bóle brzucha. Mniejwiecej po 20h od stosunku zazylam tabletek ellaone. Czy to możliwe ze jestem w ciąży? Dodam że mam anemię. Dzisiaj byłam u ginekologa który po badaniu usg niczego nie stwierdził natomiast kazał zrobić test ciążowy. Miałam dni płodne.

Odnośnik do komentarza
Gość Bamboszek2

No to musisz odczekać może z kilka dni, tydzień i zrobić test, jeśli niczego nie wykryje a wymioty nie ustają to i tak trzeba się wybrać do lekarza bo coś jest nie halo. A jeśli chcesz zażywać coś na wymioty a nie jesteś pewna czy to ciąża czy nie to bezpieczny jest Imbifem, przepisuje się go kobietom w ciąży, bez recepty, to są kropelki z imbirem i kilkoma innymi naturalnymi składnikami, do rozpuszczenia w wodzie. Możesz je bezpiecznie stosować póki nie dowiesz się co Ci naprawde dolega...

Odnośnik do komentarza

ak jak każdy lek, ellaOne może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Najczęściej zgłaszane działania niepożądane to ból głowy, mdłości, ból brzucha oraz bolesne miesiączkowanie. Są to również możliwe objawy ciąży. Jeżeli w ciągu 3 godzin po przyjęciu tabletki ellaOne wystąpią wymioty, należy przyjąć kolejną tabletkę.

Jeśli okres się nie pojawi lub krwawienie będzie nietypowo skąpe lub nietypowo obfite niż zazwyczaj, lub jeśli pojawią się objawy wymienione powyżej po zastosowaniu ellaOne®, powinnaś wykonać test ciążowy

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia122221

Nie wymiotowalam po zażyciu ell one, miałam tylko mdłości bez wymiotów. Zrobiłam test i wyszedł negatywny. Dostałam miesiączkę 15listopada(12 dni po stosunku) . Była obfitw i bogata w skrzepy i trwała 3 dni, bolało mnie bardzo podbrzusze. teraz, tzn 13gru. znów dostałam miesiączkę. Co to może oznaczać, czy ciąża jest wykluczona, czy są to zaburzenia hormonalne?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...