Skocz do zawartości
Forum

Plamy na ciele dziecka po nocy


Gość kasiek22m

Rekomendowane odpowiedzi

Mój 4letni syn wstaje rano z coraz to nowymi śladami na skórze w dzień nic mu nie jest za to po nocy pojawia się zawsze kilka nowych plam.Na początku tj ponad 2tygodnie temu były tylko małe twarde krosty jakby z płynem i wyraźnym zgrubieniem pośrodku wyczuwalnym dotykiem, potem pojawiły się plamiaste bąble. Są ok 1cm średnicy lub większe rozlane lekko wybrzuszone twarde i chropawo szorstkie w dotyku, pojawiają się tylko na dłoniach, nogach i szyi. Z początku myśleliśmy o chorobie zakaźnej ale trwa to już ponad 2tyg. Potem podejrzewaliśmy alergię ale nawet po wyeliminowaniu z jego diety potencjalnie groźnych pokarmów, zastosowaniu maści i podaniu leków antyalergicznych nic się nie zmieniło. Dodam że syn nie jest alergikiem na nic się nie uskarża i kiedy nocuje w innym pokoju czerwone plamy znikają a w ich miejsce pojawiają się jakby zasychające krostki z małym strupkiem w środku. Osobiście podejrzewam ugryzienia jakiegoś insekta ale nie wiem jakiego ani jak się upewnić że to właśnie to. Pokój syna przeszukałam dokładnie nawet zmieniliśmy mu łóżko na nowe i wyrzuciliśmy pościel. Co jeszcze mogę zrobić? Nie chcę aby moje dziecko było pożywką dla jakiegoś robactwa. Proszę o możliwie szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...