Skocz do zawartości
Forum

Badania hormonalne przy staraniach o dziecko


Gość carla08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Chciała bym zrobić sobie badania hormonalne,po wielu miesiącach starań o dziecko myślę że trzeba jakieś badania zrobić,tylko w takiej sytuacji jakie to powinny być badania?
Zdaję sobie sprawę, że są to drogie badania. Bardzo proszę o konkretny opis tych badań i w jakich dniach cyklu najlepiej je zrobić?
Karolina

Odnośnik do komentarza

Witam,
mój problem polega na niemożności podtrzymania ciąży.
Wydaje mi się, ponieważ jeszcze żaden lekarz gin. nie potwierdził moich przypuszczeń, że doszło u mnie do zapłodnienia 3 razy przez ostatnie 9 miesięcy starań. Niestety po 10/14 dniowym opóźnionym okresie, pojawiały się skrzepy, które nie przypominały normalnej miesiączki... stąd moje przypuszczenia.
Szukam informacji od specjalistów, którzy mogliby mi powiedzieć jak podejść do tego problemu przed wizytą u kolejnego ginekologa. Co powinnam zrobić, jakie badania, gdzie się kierować itd. Naprawdę potrzebna mi ta wiedza ..

Odnośnik do komentarza

Witam, mam na imię Joanna, w kwietniu skonczyłam 49 lat. Z powodów o których nie bedę się rozpisywac chciałabym spróbowac zajść w ciążę. Mam już trójkę dorosłych dzieci. W ostatnim roku miesiaczkę miałam dosyć nieregularnie, przewaznie co 23, 24 dni, gdzie zazwyczaj miałam co 29. W styczniu zgłosiłam się do lekarza który zaproponował mi na początku wyregulowanie miesiaczki, Dostałam Utrogestan na 3 miesiące, brałam od 16 do 26 dnia każdego cyklu. Miesiączka wyregulowała się. W kwietniu zrobiłam badania hormonalne zalecone przez lekarza. Badanie zrobione w 14 dniu.

Estradiol - 188

FSH - 14

AMH ( orginalna pisownia z labolatorium ) 0,1!.

Proszę o interpretację wyników, czy ciąża jest jeszcze mozliwa.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...