Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Obsesja na punkcie wagi i brzucha


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa lata temu udało mi się schudnąć z 76kg na 56kg. Po jakimś czasie waga zaczęła powracać. Obecnie ważę 64kg przy wzroście 158cm. Dodam, że cały czas zdrowo się odżywiam, nie objadam, a pomimo tego nie mogę ponownie schudnąć. Waga ciągle się waha i to stało się dla mnie obsesyjne. Wstaję rano i ważę się. Odczyt z wagi jest dla mnie niezadowalający, co powoduje moje flustracje. Popadam w jakąś melancholię i zdenerwowanie. Od razu mam zły dzień, pojawia się problem, a w zasadzie sama sobie to wmawiam, że nie mam się w co ubrać. Mój brzuch jest duży i ciągle wzdęty. Nie ważne czy jem coś czy nie doprowadza mnie do szału. Nawet jeżeli idę do pracy i zajmuję się swoimi obowiązkami to cały czas po głowie chodzi mi problem z wagą i brzuchem. Ciągle szukam nowych diet, stosuję, jak nic nie przynosi skutku dalej szukam, czytam. Ostatnio zauważyłam, że źle sypiam. Chodzę zdenerwowana i podłamana. Boję się, że powrócę do poprzedniej wagi. To mnie paraliżuje. Przestało mi zależeć na czym kolwiek, nic mi się nie chce, najchętniej tylko bym spała, żeby nie myśleć o wadze, brzuchu i dietach. Zaczęło mnie już to męczyć. Proszę pomóżcie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Punkt pierwszy - czy ty uważasz że waga ma jakieś znaczenie? Powiem ci że nie ma. Ważniejsze jest to jak wyglądasz. Zmierzam do tego ze panna o wzroście 165cm i wadze 65kg może wyglądać pięknie.
Rzuć okiem na to
http://dieta-na-mase.com/wp-content/uploads/2016/04/dieta-na-mase-dla-dziewczyn.jpg

Z lewej strony panna waży 137 funtów (około 58kg), a po prawej waży 150 funtów (ponad 70kg). Z której strony jest ładniejsza? Z pewnością ta po prawej. Więc nie łącz bezpośrednio wagi z urodą. 70kg też może ślicznie wyglądać ;) . Skąd ta różnica? Stąd że kilogram tłuszczu to znacznie większa objętość niż kilogram mięśni. Tutaj dziewczyna po prostu zaczęła ćwiczyć zamieniła tłuszcz na mięśnie stąd "przytycie" a jednocześnie poprawa figury.

Pamiętaj, jeśli jesz mało i nieregularnie to twój organizm zaczyna "chomikować" kalorie. Tworząc tłuszcz, którego nie chcesz. Więc ważne jest to aby jeść regularnie, aby twój organizm zrezygnował z chomikowania. Ruch, duuużo ruchu. To zawsze jest wskazane. Nie chodzi tylko o to aby ćwiczyć codziennie, przez np godzinę, ale żeby przez praktycznie cały dzień się nieco ruszać. Nie podjadać jakimiś batonikami naprędce. Jeść nie mało, tylko w miarę powoli i nie najadać się do pełna (takie 70% wystarczy). I już...
Twoja figura się wyraźnie poprawi, a znowu nie musisz być idealna ;)

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

dus-kar
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie problem w tym, że chciałabym być idealna, chociaż wiem, że nikt nie jest i nigdy nie będę. Ale cały czas dręczy mnie to i czuję, że przestaję panować nad tym. Założyłam sobie, że muszę ważyć 55kg i nawet jak uda mi się zrzucić 3kg to za chwilę waga wraca.

Porzuć ten plan koniecznego dobicia do 55kg :/ . Przecież pokazałem ci że nawet horrendalna (wg ciebie waga) 70kg może być sexi i idealna (i pamiętaj - nawet laski z okładek nie wyglądają jak laski z okładek :D).
Zamiast wciskać sobie kit o wadze, poszukaj wyglądu jaki chcesz osiągnąć i tego się trzymaj, a nie wagi ;) . Myślisz że faceci jak chodzą na siłownię to mają jakieś kompleksy odnośnie wagi? Nie. Chcą tylko fajnie wyglądać, mieć rzeźbę i tyle.

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...