Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Lęk, fobia albo i nie?


Gość Depresantalbonie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Depresantalbonie

Dobry wieczór, mam na imię Sławek i mam 24 lata .
Mój problem jest strasznie rozległy i notorycznie zatruwa mi życie .

W wieku ok. 15-16 lat byłem w 100% przekonany, że zachorowałem na raka jądra. Przekonanie niszczyło mnie totalnie, a sama myśl o lekarzu wprawiała mnie w strach o takiej silej jakiej nigdy przedtem nie czułem.
Po około roku męczarni, skończyło się.. nagle . Zacząłem więcej czasu poświęcać szkole, pasji .

Od kilku lat moje życie to pasmo ciągłych stresów, prowadzenie firmy itp .

Na początku tego roku obawiałem się ciężkiej niewydolności serca po tym jak położyłem się spać i kilka razy zakuło mnie w klatce piersiowej. Z rana włączyłem komputer wpisałem objawy w internet i zaczęło się . Zamiast skupiać się na obowiązkach wolałem " doczytać " o mojej chorobie . Stan zdrowia pogarszał się z dnia na dzień aż zrobiłem badania i wszystko było OK - minęło .

Później przyszła kolejna fobia, hipochondria kolejne lęki , aż zaś teraz od ponad miesiąca obawiam się kolejnej choroby ( guza mózgu ) objawy się zgadzają sporadyczne bóle głowy, zmęczenie itp itd wertowanie objawów i szukanie ich w sobie , jeden dzień uważam że wszystko ok i jestem zdrowy drugi dzień że już koniec wszystko się jednak zgadza mam tą chorobę . Od tej chwili lekarza boję się panicznie do tego stopnia że boję się iść nawet do okulisty z obawą że " coś wykryje " . Męczy mnie to totalnie, jestem jeszcze młody a czuje się pomału staro jak wrak .

Gdzie mam się udać psycholog, psychiatra albo neurolog i zbadać całego siebie od podstaw ??

Odnośnik do komentarza

Sławku, jeśli badania wychodzą w porządku, a dolegliwości nie ustępują i Ty ciągle zamartwiasz się o swój stan zdrowia, najprawdopodobniej mamy do czynienia z zaburzeniem ze spektrum nerwic. Możliwe, że jest to hipochondria. Rzetelną diagnozę może jednak postawić wyłącznie lekarz psychiatra, do wizyty u którego Cię zachęcam. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...