Skocz do zawartości
Forum

Nieregularny okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość Marfa89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Stosowałam przez rok tabletki antykoncepcyjne . 2 miesiące temu postanowiłam zrobić 3 miesięczna przerwe w ich stosowaniu. Pierwsze krwawienie z odstawienia wystąpiło normalnie, normalna mięsiączka również pojawiła się w oczekiwanym czasie. Czekam od 2 dni na następny okres i jak narazie nic. Mam bóle podbrzusza i nerek, tak jak przy okresie, jednak brak krwawienia. Współżyłam w tym czasie z partnerem stosując stosunek przerywany. Czy mam się martwić ciążą? Zrobić już test? Czy jednak poczekac, bo jest to spowodowane odstawniem tabletek? Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość zmarnowana

witam.odlozylam tabletki anty w pazdzierniku, mialam opznione okresy ale ginekolog mnie badal ale nic nie pokojacego nie znalazl. niestety znow mi sie okres opoznia juz 8 dni, do tego boli podbrzusze, i tak chocby prawy jajnik, a o bolacych piersiach to az ciezko wspominac, tak mnie bola ze masakra, do tego mam dziwny sluz o zapachu amoniaku, dodam iz kocham sie z mezem ale najpierw troszke sie bawi bez gumku ale potem naklada zeby mnie nie zalac bo nie planujemy dziecka(jak sie zdazy to wychowamy).chcialam sie zapytac lekarzy specjalistow czy to moga byc objawy ciazy, czy mam sie czym martwic czy panikuje za bardzo?

Odnośnik do komentarza
Gość ja112336

Witam wszystkich serdecznie,
Od zawsze miałam problem z regularnością okresu czasami pojawiał się po 28 dnia czasami po 50dniach, w lipcu 2013 postanowiłam iść wreszcie z tym do lekarza. Mam 21lat a miesiączkuję od 3klasu podstawowej. Powodem takiej decyzji po tylu latach męki było współżycie z moim chłopakiem, co prawa robiliśmy zawsze w prezerwatywie która nigdy nie zsunęła się i nie pękła no ale ryzyko zawsze jest. A przez nieregularny okres to tylko stres. No więc wracając w lipcu poszłam do ginekologa dostałam Cyprodiol a potem Kontracept na wywołanie okresu 24listopada wzięłam ostatnią tabletkę krwawienie z odstawienia pojawiło się jak zawsze w czas, ale już następny okres pojawił się 29grudnia (wyliczyłam że cykl wyniósł 31dni) dzisiaj mija 36dzień od tego ostatniego okresu (29.12). Byłam dzisiaj u lekarza i dostałam taką informację że okres może spóźnić się nawet do 45dnia i żebym siebie obserwowała. Test ciążowy robiłam w dniu spodziewanej miesiączki 29.01 wyszedł negatywny, dodam że przed tym dniem miałam humor typowy przed okresem wkurzało mnie wszystko nawet "cześć" miałam rozdrażniony nastrój po prostu objawy okresu, śluz w moich narządach był taki właśnie jak przed okresem.
Mam takie pytanie czy komuś zdarzało się, że miał tak nieregularne cykle potem brał tab. na ich uregulowanie a po zakończeniu ich przyjmowania raz pojawił się okres po jakimś czasie a drugi już się pojawić nie chciał?
Dziękuję za odpowiedzi szczere pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Gość ja112336

W lipcu powiedziano mi, że jestem jeszcze młoda i to temu. A jak byłam ostatnio (3.02.2014) powiedziano mi, żebym poczekała do 45dnia bo mogę mieć takie długie cykle. Chociaż mnie dziwi bo w grudniu miesiąc po odstawieniu tab. anty. był po 31dniach a teraz nie powinien być dłuższy bo nic stresującego mi się nie przydarzyło. Poczekam i jak nie pojawi się do 12.02 pojadę znowu do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość ja112336

Okresy mam takie normalne od 5 do 7 dni. Boleć to tylko w pierwszy dzień boli brzuch, że jestem nie dożycia i bym leżała cały dzień. Drugiego dnia już wszystko wraca do normy czasami brzuch pobolewa ale tak normalnie delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Gość ja112336

Witam,
Dzisiaj mija 45 dzień i nadal okresu brak. Ostatni stosunek miałam 29.01 robiliśmy to w prezerwatywie która ani nie pękła, ani się nie zsunęła. Okres powinien nadejść 29-30.01. Test ciążowy robiłam 29.01 i wyszedł negatywny.
Objawów takich jak, np. tkliwość/ból piersi nie mam, nic mi nie boli, moczu też często nie oddaję. Wszystko bez zmian. Czyżby wprowadzanie przez 5miesięcy tabletek do organizmu na wywołanie okresu poszło w marność :/

Odnośnik do komentarza
Gość alicja567

Wydaje mi się, że powinnaś dostać skierowanie na badanie hormonów, a potem leczenie powinno być kontynuowane. A czy w czasie gdy nie brałaś tabletek prowadziłaś obserwacje faz cyklu? wiesz czy miałaś owulację?

Odnośnik do komentarza

Witam, Brałam tabletki antykoncepcyjne Lesiplus rok i cztery miesiace. Odstawiłam we wrześniu ponieważ postanowiłam odpocząć organizmowi. Zachowałam ponad tydzień przerwy z seksem przed końcem opakowania. Dostałam krwawienia z odstawienia. W nastepnym miesiacu miałam normalny obfity okres. Czyli reasumując ostatnio okres miałam 10 października. Czy to normalne z powodu odstawienia tabletek i brania ich taki czas. Czekam na odpowiedź. Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...