Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Obniżenie poziomu w nauce


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15lat. Chodzę do 3 gimnazjum. Od zawsze bylam najlepszą uczennicą w klasie, mialam najwyższą średnią i zawsze wiedzialam odpowiedź na dane pytanie. Od rozpoczęcia roku cos "mi nie idzie". Z powodu tego że to ostatnia klasa presja jest bardzo wysoka. Tym bardziej na mnie. Każdego dnia myślę co zrobić żeby nie isc do szkoły. Coraz gorzej idzie mi w nauce. Oblalam sprawdzian z lektury, dostalam 1 z historii i itd. Moje błędy są komentowane zdaniami np. "Ty najmądrzejsza i nie wiedzialas jak zro

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że obniżenie wyników w nauce może wynikać z odczuwanej presji i stresu, jaki w związku z tym odczuwasz. Zawsze byłaś na piedestale: "To ta prymuska, najlepsza w klasie", a teraz wystarczy potknięcie i od razu negatywny komentarz, który na pewno Cię dotyka. Rozumiem, że jest to ostatnia klasa gimnazjum, egzaminy, ale pamiętaj, że uczysz się przede wszystkim dla siebie, a nie dla nauczycieli czy piątki w dzienniku. Kiedy się uczysz, rób przerwy, daj odpocząć umysłowi, wyjdź na krótki spacer i dopiero później kontynuuj naukę. Przyjmij porażki "na klatę". Trudno, tym razem się nie udało. Masz przecież prawo mieć gorszy dzień, ale to nie koniec świata. Przed Tobą jeszcze prawie cały rok szkolny. Wykorzystaj go jak najefektywniej dla siebie. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...