Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co jest ze mną nie tak?


Gość rrainbowwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę, ponieważ czasami ciężko aż mi wytrzymać z samą sobą. Po pierwsze to, czuję się jak gąbka, jak czyjś klon, bo często zdarza się tak, że przejmuję myślenie i zachowanie innych (np. ktoś mi powie, że nie lubi Kasi, ja zaczynam nie lubić Kasi, ktoś się jakoś zachowuje, ja przy innych znajomych robię to samo) do tego dochodzą natrętne myśli, które się wkradają w moją głowę i nie mogę się ich pozbyć. Druga kwestia to taka, iż mam wrażenie, że wszyscy o mnie mówią, wszyscy na mnie patrzą i się śmieją. Mam również wrażenie, że zmyślam sobie choroby psychiczne i obsesyjnie wyszukuję o nich informacji.
Ostatnio czuję taką pustkę jeżeli chodzi o znajomych czy nawet bliższych przyjaciół, bo kiedyś strasznie przeżywałam te relacje, a dzisiaj nie zależy mi na tym czy będziemy mieć dalej kontakt. Często myślę o swojej śmierci i jestem pewna, że jej przyczyną będzie samobójstwo, ale to również jest mi obojętne, jakbym bała się już mniej niż, np. w czasach gimnazjum kiedy miałam ochotę to zrobić, ale strach mi nie pozwalał.

Odnośnik do komentarza

To bycie gąbką to brak poczucia siebie. Nie wiesz kim jesteś, chcesz być akceptowana więc naśladujesz otoczenie. Wykazujesz pewne cechy syndromu lustra Giovanniego (choć ów syndrom ma podłoże neurologiczne, a nie psychiczne).

Przede wszystkim musisz odnaleźć samą siebie, własne JA. Pokazać swój prawdziwy charakter, olewając to czy innym się on spodoba czy nie.

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...