Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Odczuwanie samotności przez czternastolatkę


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat-2 gim.Czuję się samotna czasem odrzucona choć mam 2 przyjaciólki z podstawowki i 1 z gimnazjum. Nie mam problemow z rówiesnikami ale często mi dokuczają, np. na lekcjach przyklejaja mi na plecy karteczki i pisza na nich rozne obraźliwe rzeczy.Ja jestem wrazliwa (np.ostatnio na kartkowce pani wyrwala mi kartke a ja prawie sie rozplakalam), i biore sobie wszystko do serca a jak sobie siedze z przyjaciolkami to one odwracaja sie do mnie plecami.Na w-f zawsze jestem wybierana na ostatku.

Odnośnik do komentarza

Jesteś nastolatką i nic dziwnego, że zależy Ci na akceptacji ze strony rówieśników. Widać jednak, że jesteś bardzo wrażliwa i wieloma rzeczami bardzo się przejmujesz. Łatwo Cię zranić i sprawić, że będziesz smutna. Zdaję sobie sprawę, że chciałabyś mieć grono przyjaciół, na których zawsze mogłabyś polegać. Doceń swoje przyjaciółki, które masz. Poza tym nie zmieniaj się i nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Bądź sobą i bądź wierna swoim poglądom. Miej dystans do siebie i kiedy ktoś Cię zrani, postaraj się obrócić to w żart (jeśli się da) albo po prostu zignoruj przykre słowa. W razie pogarszającego się samopoczucia możesz skorzystać z anonimowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...