Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Depresja


cutterka

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 lat cierpię na depresję. Mam za sobą 2 próby samobójcze, niestety nie udane. Teoretycznie jestem pod opieką psychologa i psychiatry, ale u psychologa podpisuję się tylko na liście, że byłam, a u psychiatry odbieram tylko recepty...
Biorę leki z grupy SSRI, ale nie czuję poprawy... Teraz ciągle myślę, o tym, aby po raz kolejny spróbować odebrać sobie życie. Nie do końca wiem co mam robić... Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Depresja? To nic innego jak użalanie się nad sobą! Termin ten wymyśliły firmy farmaceutyczne. Owszem są choroby psychiczne, gdzie chory ma zaburzenia biochemiczne w mózgu i wówczas może odczuwać przygnębienie i myśli samobójcze. Ale w większości przypadków ludzie po prostu użalają się nad swoim ,,ciężkim losem". Masz ,,depresję"? Przejdź się na Onkologię do szpitala! Co mają powiedzieć ci ludzie?!!

Odnośnik do komentarza

Depresja absolutnie nie jest "użalaniem się nad sobą". Często wynika właśnie z zaburzeń w biochemii mózgu, np. ze zbyt małego stężenia serotoniny. cutterka, jeśli Twoje leczenie wygląda w taki sposób, jak to opisałaś, to nic dziwnego, że Twój stan się nie poprawia, tylko pogarsza. Proponuję zmienić lekarza psychiatrę i psychoterapeutę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

~Mordehai i Ciarahy
Dobrze Pani Kamilo. Jakby nie patrzeć to ma Pani rację. Myliłem się, wiesz autorko.
Przepraszam Autorko, za to że cię oszukałem :-)

no włacha :-)
swiat jest taki ciekawy,,,,,osoba ktora ma depresje chce byc egoista...chce by miec przyjaciol ale sam ma w dupie ludzi, bo do nich nie gada. a milczenie jest olewaniem, obrazą..nawet nożem. każdy powinien codziennie wnieść jakąś miłą konwersację. by dobro rozprzestrzeniało się. często będąc w depresji skupiamy się na niej, zamiast kreatywnie szukać wyjścia z sytuacji, a nawet pozytywów deprescji i wynikających z niej wniosków motywującyhc do dobrej zmiany, i przemysleń życiowych.
masz depresję? jeżeli nie masz co jeść, masz 15*C w domu, i kłótnie - to nie dziwię ci się.
ale jeśli masz w miarę dobry byt materialny, to przestań się skupiać egoistycznie na własnej krzywdzie, a zadaj sobie pytanie, co ty zrobisz dobrego dla świata i czy to ostatnio choć raz zrobiłeś.
wyjdź.
wyjdź na miasto, tam gdzie jest jakiś rynek.
albo do kina.
i zobacz, czy wszyscy są tacy źli?
nie, tylko, że to ty skupiasz się na złym.
a jest piosenka "ważne że potrafisz widzieć dobro,
ważne, że doceniasz jego ogrom"....(....)
może puść ją

Odnośnik do komentarza

~Mordehai i Ciarahy
. Masz ,,depresję"? Przejdź się na Onkologię do szpitala! Co mają powiedzieć ci ludzie?!!

Ja wiem ze depresja to nie użalanie, ale coś w tym jest ze jak człowiek wyjdzie z naprawdę ciężkiego stanu to już kurde żadna depresja raczej go nie łapie i cieszy się że żyje :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...