Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

depresja a urojenia


Gość 115kilo żywej wagi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 115kilo żywej wagi

Witam.

Mam problem, który polega na tym, że mam stany łagodnej lub umiarkowanej dystymii/depresji na przemian ze stanami nadpobudliwości i dziwacznych zachowań. Polega to mniej więcej na tym, że w pierwszym przypadku jestem zdołowany, nie czuję przyjemności, mam ogromne skrupuły i poczucie winy, że byle czym krzywdzę ludzi itp. W drugim stanie wszystko wydaje mi się piękne, łatwe i w ogóle super. Mam wtedy duża siły, tracę na wadze, nakręcam się religijnie aż do fanatyczności, mało śpię i miewam dziwne stany myślowo doznaniowe (myśli magiczne i różne przelotne halucynacje). Ogólnie to mój problem polega na tym, że lekarz ostatnio wypisał mi papiery na komisję, i określił mój stan jako schizofrenia paranoidalna, bo kiedyś wydawało mi się, że ludzie mnie nagrywają przy pomocy oczu i słyszałem szepty w swoich krokach. Takie doznania zdarzają się sporadycznie, ale są. Czy to jest na pewno schizofrenia czy depresja? Kiedyś dostałem rozpoznanie depresji, która z małymi przerwami trwała dwa lata.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie odpowiada, bo nie ma tu jasnowidzów i nikt nie ma odpowiednich kompetencji, żeby wystawić diagnozę po tak skąpych informacjach. Skoro lekarz tak stwierdził, to jak mniemam dobrze zostałeś zbadany. Pozostaje przyjąć diagnozę do wiadomości i zacząć leczenie. Jeśli masz wątpliwości, to skonsultuj się z innym psychiatrą.

Odnośnik do komentarza

Naprzemienne stany manii/hipomanii i depresji/subdepresji mogą świadczyć o chorobie afektywnej dwubiegunowej (ChAD). Z drugiej strony jednak obecność urojeń czy omamów (objawów psychotycznych) uprawdopodabnia diagnozę schizofrenii albo innego zaburzenia psychotycznego. Przez Internet nie da się postawić diagnozy, dlatego odsyłam do specjalisty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...