Skocz do zawartości
Forum

Pulsowanie w brzuchu


Gość ania@kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!

Uczucie pulsowania w brzuchu jest objawem bardzo niespecyficznym. Może wskazywać na zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego spowodowane na przykład niestrawnością. Za problemem gastrologicznym może przemawiać również umiejscowienie dolegliwości. Powinnaś udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. W razie potrzeby zostaniesz skierowana do odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Mam siedemnaście lat. Od pewnego czasu przyuważyłam jakieś pulsowanie w brzuchu, jakby bicie. Nie jest to bicie serca, bo bije ono innym rytmem. Nie wiem czy jest się czym martwić. Na jednym z forum przeczytałam, iż może to tętnica, skurcze somatyczne jelit, tętniak aorty brzusznej, tarczyca. Współżyję od marca, jednak wątpię, że to ciąża. Za każdym razem zabezpieczaliśmy się jednocześnie stosując stosunek przerywany. Jestem szczupła - przy 158 cm wzrostu ważę 45-48 kg.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Kiedyś też się przejmowałam takim zjawiskiem, który opisujesz, dopóki pewnien lekarz uświadomił mi że włąśńie są to skurcze somatyczne jelit, bardziej czuć je u szcupłych osób, dopóki tego sobie nie uświadomiłam żyłam w strachu, że to może tętaniak aorty i wymyślałąm najgorsze rzeczy, nie ma co się przejmować to napewno nic poważnego tylko Twje jelita :)

Odnośnik do komentarza

Musiek
Mam siedemnaście lat. Od pewnego czasu przyuważyłam jakieś pulsowanie w brzuchu, jakby bicie. Nie jest to bicie serca, bo bije ono innym rytmem. Nie wiem czy jest się czym martwić. Na jednym z forum przeczytałam, iż może to tętnica, skurcze somatyczne jelit, tętniak aorty brzusznej, tarczyca. Współżyję od marca, jednak wątpię, że to ciąża. Za każdym razem zabezpieczaliśmy się jednocześnie stosując stosunek przerywany. Jestem szczupła - przy 158 cm wzrostu ważę 45-48 kg.

Witam!
Za opisane przez Ciebie objawy jak najbardziej może odpowiadać jedna z wymienionych przez Ciebie przyczyn. Najbardziej prawdopodobne są jednak skurcze jelit lub tętniące naczynie. Zdecydowanie nie powinnaś mieś zatem powodów do niepokoju. Jeśli objawy się nasilą, zgłoś się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który skieruje Cię na właściwe badania diagnostyczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...