Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Paniczny lęk


Gość Dzikuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem młodym chłopakiem mam 24lata, za jakiś czas mam wystąpić u znajomego na weselu w roli świadka!!!! Panicznie się tego boje, nie wiem czemu.chcial bym się Przygotować jakoś mentalnie do tego wesela.
Wygrać walkę z tym paralizujacym stresem, zwiotczalymi mięśniami, z taką jakby niemoca.

Dodatkowo mam chorobę czytaj "Strach przed dużymi zgromadzeniami ludzi"
Jak radzić sobie z zawstydzeniem ew zdolowaniem?? Bardzo często samo przychodzi... Zdolowanie jakimiś drobiazgami.

Czy istnieją jakieś sposoby, superlatywy żeby w miesiac nabrać pewności siebie, pozbyć się strachu, lęku, stawić temu czoła albo przynajmniej w jakimś stopniu to obniżyć?
Bardzo dziękuję za każdą odpowiedz.
Teraz jest mi naprawdę potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Nie nakręcaj spirali strachu, wmawiając sobie, że na pewno będzie źle - negatywne scenariusze mogą bowiem zadziałać na zasadzie samospełniającej się przepowiedni. Przed ślubem nie kreuj i nie dopuszczaj do głupich myśli np.... że wszyscy ludzie będą się na Cibie patrzyli, plotkowali o Tobie itp... a przede wszystkim to, zadbaj o swój wygląd.

Odnośnik do komentarza

Świadkowanie na ślubie kolegi to nie jest tak naprawdę Twój zasadniczy problem. Tak naprawdę wystarczy, że na ślubie będziesz ładnie się prezentował i uśmiechał. A na sali weselnej stosował do wskazówek lidera orkiestry, np. żeby w czasie oczepin obtańcować wszystkie panny. ;) Twoim zasadniczym problemem jest to, z czego robisz problem. Napisałeś, że odczuwasz paniczny lęk tak naprawdę w sytuacjach, które potencjalnie nie są zagrażające. I to jest Twój zasadniczy problem! Lęk i obawa w sytuacjach, które są bezpieczne. To Ty widzisz je jako zagrażające i zaczynasz tworzyć czarne scenariusze. Czy dotychczas korzystałeś z pomocy jakiegoś specjalisty?

Odnośnik do komentarza

Twój problem wynika z twego stanu emocjonalnego, dlatego też radziłbym zmianę myślenia na pozytywne. Czego się naprawdę boisz, wystąpień publicznych? Zamknij oczy i wyobraź sobie, że bierzesz już bierny udział w tejże uroczystości, zobacz ludzi i sytuacje, których się boisz i wyselekcjonuj dla siebie reakcje na daną sytuację - pamiętaj, iż konfrontacja z problemem jest lepsza niż jego unikanie, ponieważ czyni Cię silniejszym. Większość wykreowanych w głowie sytuacji na 90% nigdy się nie wydarzy.

Co do pewności siebie... Aby zbudować pewność siebie musisz znać swą wartość, czyli wiem na co mnie stać i ile jestem wart, robię swoje i idę za głosem serca. Nie pozwól, aby to ludzie Cię definiowali i narzucali zaprojektowane przez siebie wzorce zachowań i przede wszystkim, nigdy nie bój się wyrazić swojego zdania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...