Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to już aspołeczność?


Gość Drzewoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym porady (najlepiej specjalisty), czy mam się czegoś obawiać? Obawiam się że jest to poważny stan aspołeczności. Relacje z ludźmi są na tyle ograniczone że nawet boję się napisać do kogoś (kwestia odrzucenia ale i strach), to już tak daleko zaszło że nie potrafię stworzyć jakiejkolwiek relacji . Pamiętam dobrze sytuacje kiedy jakaś dziewczyna mi się podobała a jak kompletnie nie umiałem podejść. Zresztą to nawet występuje przy relacjach przyjacielskim. Przyznam szczerze męczy mnie to i nie radze już sobie sam ze sobą. Pewnie najlepszym rozwiązaniem było by pójść na terapie ale ja nie chce iść do psychologa , chciałbym sam sobie poradzić, przełamać się .

Odnośnik do komentarza

Aspołeczność odznacza się biernością, izolacją, niechęcią do bycia w grupie, zahamowaniem, brakiem inicjatywy społecznej. Człowiek aspołeczny nie angażuje się w sprawy innych ludzi i nie uczestniczy w życiu społecznym. Napisałeś tylko o trudności w zainicjowaniu rozmowy, w napisaniu do kogoś wiadomości, np. z obawy przed odrzuceniem. Taką sytuację można sklasyfikować jako lęk społeczny albo nieśmiałość. Aspołeczność to chyba za dużo powiedziane. Niemniej jednak, jeśli nic z tym nie będziesz robił, niewykluczone, że problem się pogłębi. Odsyłam do artykułu: Jak radzić sobie z nieśmiałością? i zachęcam do konsultacji u specjalisty, który wnikliwie zdiagnozuje problem. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...