Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czemu nie mogę zapanować nad dziećmi


Gość Kicia66

Rekomendowane odpowiedzi

Moje życie to ciągły stres. W domu chcę zapewnić wszystko moim dziecią. Wogule mnie nie słuchają. Tłumacze że czegoś nie wolno im,chwalę za dobre zachowanie i za pomoc ale to ich nie zmienia. Dzieci są dla mnie wszystkim z mężem. Mąż ciągle na delegacji. Jak jest w domu to tak jakby go nie było. Braknie mi czasu na wszystko. Ciągle dzieci,obowiązki domowe i mąż oczekuje uwagi tylko ja mam czas dla siebie tylko podczas snu.

Odnośnik do komentarza

W zasadzie nie mam własnych dzieci, ale moi siostrzeńcy swoich rodziców się nie słuchają w przeciwieństwie do mnie :) .

Wg mnie kluczem do wychowania dzieci jest konsekwencja. Gdy coś postanowisz, to nie ma zmiłuj. Kara i nagroda. Złe zachowania karać. Bez litości, nieuchronnie, ale przenigdy nie wkładać w to złość czy agresję. Karać na zimno. Gdy dziecko przewróci krzesło, kazać podnieść, gdy nie posłucha, złapać za rękę i jego ręką podnieść. Potem wysłać na karę.
Dobre zachowania nagradzać. Cieszyć się z nich. Poświęcać czas tylko dla dzieci. Bez tekstów typu "poczekaj chwilę, wstawię pranie". Nie. Ma być ta godzina dla dzieci i TYLKO dla dzieci. Powygłupiaj się z nimi jak mała dziewczynka. Połaskocz, daj się łaskotać.
Chodzi o to aby być między dziećmi, a nie ponad dziećmi.
Daj im decydować o sobie (w ograniczonym stopniu). Niech sami wybiorą co chcą ubrać, ale mają się ubrać sami (jak im zajmie to 30min to trudno).

Ja tak traktuję siostrzeńców i mnie się bezbłędnie chłopaki (mówię na nich "synki" XD) słuchają. Jeść nie chcą, a jak ja powiem "otwieraj paszczę" to zaraz jedzą XD...

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...