Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Lęk i strach u 9-latki


Gość p...m

Rekomendowane odpowiedzi

Boje się wszystkiego.. Nie umiem tego opisać, nie mogę spac boje się wszystkiego! Boje sie wchodzic do lazienki, patrzec w lustro, boje sie byc w jakims pomieszczeniu sama. Boje sie duchów, nigdy nie ogladalam horrorów.. Licze sobie jakeis cyferki, nie wiem dlaczego. Boje się spać, ze bede miala zle sny. Nie powiem nikomu o tym z rodziny, nie chce do psychologa.. Aha, mam 9 lat. Nie moge tego wytlumaczyccc, to straszne..

Odnośnik do komentarza

Przed snem otwórz okno, wywietrz pokój mówiąc sobie - wszystko co złe ulatuje, znika. Jestem spokojna, bezpieczna.
Jeśli w ciągu dnia napadną cię lęki, zrób tak samo.
Jeśli nie będziesz mogla otworzyć okna, a napadnie cię lęk, to tylko powtarzaj sobie w umyśle - jestem spokojna, bezpieczna.

Kładąc się do łózka powtarzaj sobie - mam spokojne, pogodne sny. Odprężam się, wyciszam.
Możesz też zmówić modlitwę, by KTOŚ cię chronił.
Możesz prosić o opiekę Boga, Anioła Stróża, kogoś ci bliskiego, kto zmarł itd.
Stosuj się do rad, a pozbędziesz się strachu. Dasz sobie radę, trzymam za ciebie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Gość paraben123

Mozesz opowiedziec o tym Mamie? To coraz powszechniejszy problem, moja 10 letnia Corka ma to samo. Pomaga jej gdy klade sie z nia na chwile wieczorem. razem sluchamy odprezajacej medytacji- jest tego mnostwo na YouTube. skupiamy sie na oddechu, jakiejs czesci ciala itp. zyjesz w strachu- to mozna zmienic. czasem psycholog pomaga- to nic strasznego pojsc z nim pogadac. ot- boli CIE gardlo idziesz do lekarza, boli CIE cos w duszy- tez idziesz do lekarza. powiedz o tym komus z doroslych bo wield mozna zrobic by Ci pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość karolka4444

paraben123 - problem w tym, że nie chcę, by się do wiedziała. OMA jest nadopiekuncza. Niestety, wczoraj stało się. Byłam u cioci i z jej laptopa pisalam do koleżanki na Skype. Mama w tym czasie w domu używała komputera i przeczytała te wszystkie moje lęki... Nie wiem co ona zrobi.
Unna-1 - dziękuje napewno mi się to przyda.

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...