Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Chcę się zmienić


Gość Wiktor123321

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiktor123321

Od jakiegoś czasu moje życie wywróciło się kompletnie do góry nogami. Niestety nie potrafię określić z jakiego powodu. Moim problemem jest to, że chcę w końcu żyć jak taki normalny gimnazjalista (mam 14 lat). Chodzi mi o to, że bez przerwy wydaję mi się, że jestem taką "najinteligentniejszą" osobą w moim otoczeniu. Z tego powodu mówię kompletnie dziwne rzeczy i nie chcący krzywdzę kogoś. Z byle jakiego powodu wyzywam moją siostrę i potem nie potrafię jej przeprosić, wypisuję do moich znajomych jakieś dziwne rzeczy, a potem w szkole ciężko mi im spojrzeć w oczy. Chciałbym być zwyczajnym nastolatkiem i w oczach innych być jak taka błyskotliwa osoba i nie obrażać kogoś czasem bez totalnego powodu...

Odnośnik do komentarza

Wiktor, tylko od Ciebie samego zależy, jak zachowasz się wobec najbliższych czy znajomych. Czy od zawsze jesteś "przemądrzały", czym krzywdzisz inne osoby, czy dopiero od jakiegoś czasu zaobserwowałeś negatywne zmiany w swoim zachowaniu? W Twoim przypadku chodzi tylko o dobrą wolę. Nie pisz do innych przykrych wiadomości. Postaraj się uśmiechać i roztaczać wokół siebie dobrą aurę. Zapytaj, czy komuś w czymś nie pomóc, jak się czuje itp. To na pewno przyczyni się do tego, że inni będą na Ciebie patrzeć przychylniej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość faraona mrówka

Rzeczywiście w schizofrenii bardzo często chorym wydaje się, że są wybrani, że są nadludzmi, że wiedzą więcej niż inni. Jeśli czujesz, że należysz do wybrańców i musisz narzucać zdanie innym i jest to niepokojące, plus zaobserwowałes inne symptomy odbiegające od normy, wtedy pomyśl o wizycie u psychiatry. Tylko nie wkręcaj sobie schizofrenii bez konsultacji bo po prostu to może być takie burzliwe, butne dojrzewanie i z wiekiem wszystko przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...