Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Emetofobia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Nazywam się Basia, mam 14 lat i odkąd pamiętam borykam się z emetofobią czyli lękiem przed wymiotowaniem.
Moi rodzicie na początku nie zwracali na ten lęk większej uwagi, ponieważ myśleli że z tego wyrosnę. Kiedy jednak okazało się że mój lęk z dnia na dzień coraz bardziej się nasila, nie wiedzieli co mają zrobić. Zaproponowałam im psychologa....Pewnie bym tego nie zrobiła, gdyby nie fakt że emetofobia męczy mnie od dzieciństwa i nie daje mi żyć. Moja mama zawsze powtarzała mi: Jeśli ty nie pokonasz jej, to ona pokona ciebie. Miałam ostatnią szansę, aby zacząć żyć od nowa. Aktualnie chodzę na psychoterapię ( teraz będzie moja 6 wizyta). Ale powiem wam szczerze, że tak na prawdę osobą która wam w tym pomoże, jest osoba która sama przez to przeszła. Większość osób, które znają mój lęk mówią: musisz sobie to wytłumaczyć..... Ale chyba nie wiedzą że to nie takie proste.
Moi Drodzy, chciałabym wam przez to po prostu powiedzieć, że warto podzielić się z ludźmi waszym problemem. Nie lubiłam z mamą rozmawiać o tej fobii, za to z moją Panią psycholog rozmawia mi się świetnie, rozumie mnie bez słów co bardzo sobie u niej cenię :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...