Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Lęk przed nową szkołą


Gość b...m

Rekomendowane odpowiedzi

Boję się chodzić do nowej szkoły. Chociaż dopiero drugi września, mam wrażenie, że klasa mnie nie lubi, jestem wyśmiewana. Wyglądam normalnie (nie noszę dziwnych ubrań, glanów itp.), jestem miła, ale nie śmieszą mnie wulgarne i chamskie żarty, jestem introwertyczką. Teraz przed pójściem do szkoły strasznie się stresuję, nawet płaczę. Rodzice mówią, że to kwestia czasu i się przyzwyczaję, ale jak widzę czyjeś prostackie zachowania to mnie krew zalewa i czuję, że totalnie nie pasuję. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość Mahometka_A

Pozostań sobą. Nie zmieniaj swoich zainteresowań, nie zmieniaj swojego podejścia do życia.
Jedyne co musisz zrobić to, troszkę się przełamać. Z autopsji wiem jak trudno jest pójść do nowej szkoły, w której nikogo się nie zna. Ale pomyśl, że nie jesteś osamotniona w tej sytuacji. Podejrzewam, że do Twojej nowej klasy również idą osoby, które nikogo nie znają. I to właśnie z nimi na początku spróbuj nawiązać kontakt. Podejdź, przedstaw się, zapytaj do którego gimnazjum uczęszczali. Powiedz otwarcie, że strasznie się denerwowałaś, ale na szczęście zobaczyłaś, że nie Ty jedna jesteś zagubiona.
Będzie dobrze. Wierzę w Ciebie :)

Pozdrawiam serdecznie
Mahometka_A

Odnośnik do komentarza

Lęk przed czymś nowym, nie do końca znanym, jest naturalny. Najważniejsze, byś się temu nie poddała. Nie zmieniaj się, pozostań sobą. Jesteś wrażliwą dziewczyną, dlatego nie podoba Ci się wulgarne zachowanie innych. Twoja wrażliwość to zaleta. Podejrzewam, że nie tylko Ty masz obawy przed nową szkołą, tylko że inni tego nie pokazują albo maskują swoją udawaną pewnością siebie. Głowa do góry i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...