Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

lęk przed samodzielnością


Gość tadata

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc, wyprowadziłem się z domu rodzinnego i bardzo mi ciężko, doświadczam ciągle lęku takiego ogólnego, tak jakbym został wyrwany ze strefy bezpieczeństwa i był ciągle zagrożony właśnie przez tą nową sytuację. już raz miałem ten lęk doprowadził do powrotu do domu wtedy ustał. Teraz nie mam opcji powrotu, ten lęk bardzo mi szkodzi na zdrowiu, od razu chudnę, przeczyszcza mnie cały czas, jestem osłabiony. Chociaż potrafię sobie poradzić, kupić coś, zrobić jedzenie to przypłacam to ogromnym stresem w towarzystwie tego lęku. mam chyba fobie społęczną, unikam ludzi, ale jednocześnie ten lęk sprawia że chciałbym wszystkich prosic o pomoc a z doświadczenia po tamtym razie wiem że tak naprawdę chciałem uciec do domu. teraz nie mogę wrócić, jest mi bardzo ciężko, co mogę zrobić żeby ten lęk przestał mnie męczyć, żebym jakoś stworzył sobie nową strefę bezpieczeństwa w nowym miejscu, może wtedy by to ustąpiło.
Ten lęk dominuje moje myśli, nawet robiąc to co lubię i co bardzo mnie pochłaniało w domu, teraz nie odrywa mnie od tego lęku.

Z góry dziękuję za pomoc, porady, dobre słowo

Odnośnik do komentarza

nachodzą mnie też często takie momenty że po prostu zaczynam płakać, dorosły chłopak... jak tylko coś mi źle pójdzie to załamuje mnie i przytłacza, próbuje mówić sobie że jest dobrze i tak pozytywnie się nastawiać, ale to nie pomaga

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...