Skocz do zawartości
Forum

Pęknięcie prezerwatywy


Gość ciekawska17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat. Ostatnio kochaliśmy się z moim chłopakiem i niestety doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Pękła mu prezerwatywa. Nie jesteśmy małżeństwem. Jeżeli zajdę w ciążę, moi rodzice nie będą zadowoleni. Wiem, że istnieje tabletka „po”. Jednak wstydzę się pójść do ginekologa po receptę. Poza tym, kłóci się to z moimi zasadami moralnymi. Tabletka „po” działa też po zapłodnieniu, nie tylko przed. Chyba już wolę urodzić. Teraz obserwuje uważnie swoje ciało, czy nie wysyła pierwszych sygnałów informujących o ciąży.

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Po pierwsze powinnaś dokładnie ustalić, w jakim dniu cyklu kochaliście się z chłopakiem. Jeśli nie były to dni płodne, to nie masz najmniejszego powodu, żeby obawiać się o zajście w ciążę.
Jeśli natomiast były to dni płodne, to możecie mieć poważny problem. Słyszałam o istnieniu tabletek, które można zażyć w ciągu 72 godzin po stosunku, ale nie wiem dokładnie, jak działają. Ja chyba bym ich nigdy nie zażyła i podobnie jak Ty wolała urodzić.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Też miałam taki problem... Na szczęście okazało się, że nie doszło do zapłodnienia mimo tego, że były to dni płodne... Od tamtego czasu nie ufam już prezerwatywom. Zdecydowaliśmy się z chłopakiem na podwójne zabezpieczenie. Ja stosuję pigułki i dadtkowo prezerwatywa. W ten sposób jestem spokojna, a nawet jeśli prezerwatywa pęknie to jest jeszcze druga bariera i to podobno skuteczniejsza. Nie snuj od razu czarnych myśli, może wcale nie ma się czym martwić. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Na tabletkę "po" jest już chyba za późno, ale według mnie nie powinnaś się tym zamartwiać. Tak naprawdę to nie tak łatwo zajść w ciąże - chodzi mi o to, że do zapłodnienia może dojść tylko, gdy się owuluje. W dwa tygodnie po stosunku możesz zrobić test ciążowy - lepsze to niż czekanie na pierwsze objawy ciąży...

Odnośnik do komentarza
Gość EnergyStar

Pomocy! Nie wiem co robic.. Chcialam sie dowiedziec jakie jest prawdopodobienstwo, ze jestem w ciazy. Dn. 9.02 wspolzylam z chlopakiem. Ostatni raz okres mialam od 18.01-24.01. (miesiaczkuje nieregularnie) Przy stostunku pekla prezerwatywa, niestety 'we mnie'. Boje sie, ze moglo dojsc do zaplodnienia.. Nie bylam nigdy u ginekologa.. Nie chce rad typu, ze powinnam tam pojsc. Chce wiedziec jak moge najprosciej, najdokladniej i najszybciej to sprawdzic. Nie wiem czy to jakas oznaka tego, ze jestem w ciazy ale dzisiaj caly dzien czuje sie jak podczas miesiaczki, boli mnie brzuch, odczuwam dyskomfort.

Odnośnik do komentarza

A ile trwa Twój cykl? Przy cyklach 24-29 dniowym miałaś wtedy dzień płodny. Rozumiem, że nie doszło wtedy do wytrysku? Jeśli ryzyko zapłodnienia byłoby tylko z powodu płynu preejakulacyjnego to raczej poradziła sobie z tym warstwa plemnikobójcza w prezerwatywie.

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Może i nie chcesz tego słuchać, ale powinnaś iść do ginekologa. Nie boisz się seksu a boisz się wizyty u lekarza, która ma na celu skontrolowanie zdrowia - dziwne. Po pięciu dniach od zapłodnienia możesz zrobić badanie bHCG, test ciążowy dopiero po 10 dniach.

Odnośnik do komentarza
Gość aniusia211

Witam! Podczas stosunku z moim chłopakiem pękła nam prezerwatywa, co prawda zauważyliśmy to dość późno. Kiedy mój chłopak skończył, nie wyszedl ze mnie od razu, dlatego nie zorientowalismy sie ze cos jest nie tak. Teraz już wiem ze połowa jego nasienia została we mnie. Szybko zajrzałam do kalendarza i jak dobrze licze to miałam dni płodne. Cała ta sytuacja wydarzyła się 13 lutego. Ostatnia miesiączke dostałam 29 stycznia trwała do 1 lutego 2011 ( cykl 28 dni), ale to nie wszystko ponieważ dwa tygodnie przed miesiaczka odstawiłam tabletki antykoncepcyjne Y***, brałam je z powodu nieregularnych miesiaczek i zespoł policystycznych jajnikow, które odziedziczyłam po mamie .Dzień po stosunku (14 lutego) bardzo bolał mnie dół brzucha, tak jakbym miala dostać miesiączke, nigdy wczesniej tak nie mialam, stwierdziłam ze skoro po odstawieniu tabletek wszystko jest rozregulowane to własne w ten dzien miałam owulacje stąd ten ból. Chciałabym wiedziec jakie mam szanse na ciąże i czy jest prawdopodobieństwo ze doszło do zapłodnienia. Bardzo proszę o pomoc! Z góry dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Szanse na zapłodnienie są bardzo wysokie, ponieważ miałaś dni płodne, nie brałaś tabletek antykoncepcyjnych a duża część nasienia dostała się do pochwy. Powinnaś zrobić test ciążowy 23 lutego (10 dni od stosunku).

Odnośnik do komentarza
Gość NastazjaXX

W 14 dniu cyklu współżyłam z partnerem i zabezpieczenie (prezerwatywa) zawiodło. Mój cykl trwa zazwyczaj 29 dni. Dziś jestem w 31 dniu cyklu i nie pojawia się miesiączka. Nie czuję, że powinna się pojawić (zazwyczaj dwa dni przed menstruacją to odczuwałam). Moje piersi od ponad tygodnia są obrzmiałe i bolące, pojawiły się w nich zgrubienia, takie jak w okresie dojrzewania przy ich wzroście. Pobolewa mnie podbrzusze. Mam podwyższoną temperaturę, 36.9-37.5 st. C. Jestem wyczulona na zapachy, zwłaszcza na tytoń, chociaż sama paliłam w niewielkich ilościach, raz na jakiś czas. w 27 dniu cyklu zrobiłam test ciążowy, wynik był negatywny. Czy jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

Wszystko wskazuje na ciążę, chociaż może to tylko stres tak miesza... 14 dnia cyklu miałaś dzień płodny, a więc idealne warunki do zapłodnienia. Powtórz test albo zrób badanie bHCG. Wizyta u lekarza to też dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Gość anonim666

Witam. mojej dziewczynie spóźnia sie okres juz 8 dni… a dzień przed jej normalnym dniem okresu bawiliśmy sie że tak powiem a wyglądała ta zabawa w ten sposób że pieściłem swoją dziewczyne dłonią ale przez spodnie a i na chwile ona zaczeła dotykać sie moim penisem po swoich wargach sromowych(nie doszlo do wytrysku) a teraz siedzimy jak na szpilkach… jej piersi wydają mi sie wieksze niż zwykle.Czy wogóle jest możliwe zajście w taki sposób??? Prosze o szybką odpowiedz. :(

Odnośnik do komentarza

Parę tygodni temu 'zadowalałam' mojego chłopaka, właściwie tylko dotykałam jego członka, zero wytrysku ani nic. Potem, parę godzin później masturbowałam się. Dodam, że dotykałam jego członka w temperaturze niemal ujemnej, na dworze. Czy mogłam zajść w ciążę?

Odnośnik do komentarza

To byliście w spodniach czy bez nich? Zsunięcie spodni zalicza się do bycia bez nich, gdyż wtedy narządy płciowe są odsłonięte. Czy ona dotykała penisem tylko warg sromowych? Nie wprowadzała go do środka? Dzień przed okresem są dni niepłodne. 8 dni to już sporo jak na spóźnianie się okresu. Czy zazwyczaj ma bardzo regularne cykle?

Odnośnik do komentarza

Nie da się na takiej podstawie powiedzieć czy jesteś w ciąży. Na pewno ryzyko jest większe, gdy sperma dostanie się do pochwy, ale jak mówisz - miałaś dni niepłodne. Którego dnia cyklu to się stało i ile trwa Twój cykl?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam bardzo ważne pytanie. Chłopak był bez bielizny a ja na początku tak. niewielka ilość spermy była na mojej bieliźnie. Potem jego penis wylądował blisko mojej pochwy, bez bielizny , i nie mam pewności czy nawet niewielka ilość spermy nie wytrysła. Jestem dziewicą , nigdy nie bawiłam sie w rożne ''zabawy'' w żaden petting nic w podobni . Czy możliwe jest że zajde w ciąze ? okres powinnam meic za 18 dni ale tak sie stresuje ze nie moge juz wytrzymac. proszę o szybką odpowiedź. Megan.

Odnośnik do komentarza

28 stycznia uprawialiśmy z moją partnerką petting. Była zdaje się na dzień przed owulacją. Teraz okres spóźnia się jej o 5 dni. Wydaje mi się że myłem ręce przed dotykaniem jej miejsc intymnych, jednak boje się że mogłem zrobić to niedokładnie. Czy jest szansa na to że ona jest w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość konwalianka

Jeśli miałaś dni niepłodne, to sama udzieliłaś sobie odpowiedz. Inna sprawa, gdy nie jesteś pewna na którzy dzień cyklu przypadł stosunek i masz wątpliwości, wtedy ryzyko ciąży jest znaczne. Wówczas zaleca się wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki.

Odnośnik do komentarza
Gość karoolajn90

Witam serdecznie, mam 20 lat. 8 lutego współżyłam z chłopakiem, był to stosunek niezabezpieczony. 17 lutego dostałam okres, był jednak dużo bardziej skąpy niż zwykle. 24 lutego miałam krótkie plamienie (kolor jasnoczerwony). O czym może świadczyć to plamienie? Oczywiście podejrzewam ciążę, jednak na razie nie mam możliwości wykonania testu ciążowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...