Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ciężka depresja u 16-latki


Gość c...m

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przyjaciółka ma 16 lat i ciężką depresję. Nałogowo okłamuje psychiatrę (leczy się), psychologa oraz rodziców. Ma za sobą kilka prób samobójczych, tnie się i głodzi. Uważa, że jest gruba, a jej bmi wskazuje na dużą niedowagę. Dzisiaj powiedziałam, że musi powiedzieć o tym rodzicom albo ja zrobię to za nią. Dałam jej czas do końca wakacji. Mam zamiar powiadomić o tym jej rodziców. Jednak martwię się, że mnie znienawidzi albo się zabije. Co jeszcze mogę zrobić by jej pomóc?

Odnośnik do komentarza
Gość Obiad_Śląski

Wiesz, nie mialam do czynienia z osobami z anoreksją itp. I być może moja opinia tu nie pomoże. Ale tak szczerze to uważam, że...nie powinno sie wtrącać osób trzecich w sprawy przyjaciółki. To tylko moja opinia. Ja jakbym miala taka koleżankę z anoreksja i problemami, to bym nie mówiła o niczym jej rodzicom. To nasze sekrety. Szanuję to i wspieram ją jak przyjaciółka. Rozumiem że troszczysz się o nią. Ale moim zdaniem szantażowanie Przyjaciółki tym , że powiesz jej rodzicom o problemie to trochę nie fair. Ani jej to nie pomoże, ani waszej przyjaźni. Myślę że chciałaś pójść na łatwiznę. Zapominasz że zamiast rządzić przyjaciółką powinnaś ją wspierać i wgłębić się w zrozumienie przyczyn jej problemów...

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że ultimatum, jakie postawiłaś przyjaciółce, odbierze jako szantaż. Ale wiem, że masz dobre intencje, chcesz jej pomóc, nie możesz patrzeć jak się krzywdzi i okłamuje najbliższych. Myślę, że rozmowa z rodzicami Twojej przyjaciółki na temat jej stanu nie zaszkodzi. Twoja przyjaciółka możliwe, że teraz tego nie rozumie, ale z czasem może być wdzięczna za to, co dla niej robisz. Mam nadzieję, że to nie zachwieje Waszą przyjaźnią. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...