Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Szukam pracy od 4 miesięcy


Gość Serena66

Rekomendowane odpowiedzi

4 miesiące temu się obroniłam. Obecnie szukam jakiejkolwiek pracy, aby odbić się finansowo i wyprowadzić od toksycznych rodziców. Chodzę na rozmowy o staż. Odnoszę porażki za porażką. Nie udaje mi się nic. Trudno mi pozytywnie myśleć jak jedyne co słyszę to jest to, że albo kogoś znaleźli na staż, albo nie mam predyspozycji.
Ogólnie jestem introwertyczką. Jestem nieśmiała. Nie jestem osobą co dużo mówi. Nie wiem czy ja mam kłamać na rozmowach aby coś znaleźć czy co ja mam zrobić.
Mam zbyt nadopiekuńczych rodziców. Nigdy nie pracowałam. Zawsze ważniejsze było to bym nie zawaliła studiów czy szkoły z powodu pracy. Od czasu jak poznałam co to wyzysk na praktykach i wyzwiska to czasem się boję, że w pierwszej pracy tak będzie. Nie wiem czy mam własną inicjatywę w pracy skoro na praktykach nigdy od nas tego nie wymagali. Zawsze nam dawali coś do roboty. Dziś miałam takie pytanie na rozmowie o pracę odnośnie inicjatywy i co mnie motywuje do działania. Co mogę powiedzieć co mnie motywuje jak od 4 miesięcy jestem bez pracy. Nie powiem przecież, że utrzymać się na rynku pracy.

Odnośnik do komentarza

Studia nie dają pracy. Robisz je dla samej siebie i najlepiej w tej dziedzinie która przyda Ci się w pasji a później w pracy. A papierek? Dzięki niemu poprostu zarobisz więcej niż technik i przedewszystkim możesz objąć wysokie stanowisko skoro tak się znasz na tym co robisz. Bo co jak co ale studia dają dojrzalosc i wszechstronność. Żadnej pracy nie możesz dostać? Klamstwo. Poprostu nie masz umiejętności potrzebnych na rynku lub unikasz pracy do której byś się nadala. Chociażby praca na kasie. W mięsnym lub warzywniaku. A może w sklepie internetowym czy hurtowni. Praca jest.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Nie jesteś odosobnionym przypadkiem na rynku pracy. Zwykle „nowicjusze” mają trudno, ponieważ nie mają doświadczenia zawodowego. Chcieliby gdzieś te doświadczenie zdobyć, ale na rozmowach słyszą „nie”. Bądź cierpliwa i się nie poddawaj. Same studia to teraz trochę mało, bo konkurencja na rynku pracy jest silna. W jakiej branży szukasz pracy? Co najlepiej umiesz robić? Czym się interesujesz? Powinnaś pomyśleć o dodatkowych kursach i warsztatach. Dodatkowe kwalifikacje to mały plus w Twoim CV. Zorientuj się też, co ma do zaoferowania lokalny Urząd Pracy. Może akurat znajdzie się coś dla Ciebie? Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...