Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Głębsze uczucie do przyjaciółki za granicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Mam przyjaciółkę od najmłodszych lat która w 1 klasie podstawówki przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Na wakacje (nie zawsze ale często a kiedyś u niej byłem na majówce) przyjeżdżała do Polski z rodziną i dużo czasu ze sobą spędzaliśmy. Gdy przebywała za granicą korzystaliśmy ze różnych komunikatorów aby mieć ze sobą kontakt. Bywały momenty kiedy czułem do niej coś więcej i chciałem z nią być bez względu na odległość. Później zdawałem sobie sprawę że to nie ma sensu i zrezygnowałem z tego. Minęły 3 lata odkąd jej nie było w Polsce i zdystansowałem się do tego czasu mocno ale teraz wróciła z rodziną. Dogadywaliśmy się teraz lepiej niż kiedyś i wtedy znowu zaczęły wracać stare uczucia. Stwierdziłem że jej to wyznam i zrobiłem to. Jej reakcja była bardzo pozytywna, wyznała że kiedyś też się jej podobałem i cieszyła się że byłem szczery jej to wyznać. Dodała też że nie szuka na razie żadnego związku a tym bardziej na odległość ale powiedziała że cieszy się że jestem w jej życiu i że jestem jej jednym z najlepszych przyjaciół. Twierdziła że nie jest odpowiednią kandydatką na moją dziewczynę i pożyczyła mi szczęścia w miłości. Myśląc że jej to wyznam zdystansuje się jak wcześniej ale jak widzę jej zdjęcia czy inne rzeczy z nią związane popadam w głęboki smutek i załamuje się. Widząc zdjęcia z jej przyjaciółmi w ważnych wydarzeniach jej życia jest zły że nie mogłem tam być. Ostatnio miałem imprezę 18-stkową i ona na niej była ale ona będzie miała później i jestem załamany że ja nie będą mógł tam być. Co powinienem zrobić? Powinien jak zwykle dać sobie czas dla zagojenia ran czy spróbować czegoś innego. Proszę o wsparcie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Stemper, nikt nie powie Ci, co masz robić. Serce nie sługa. Czy zrezygnować z relacji ze względu na odległość, czy jednak dbać o ten związek z nadzieją, że jak będziecie już gotowi, dojrzali, to może uda Wam się być razem? Nie wiem tego, nikt tego nie wie. Każdy nasz życiowy wybór wiąże się z jakimś ryzykiem. Jeśli ta dziewczyna podoba Ci się, jest dla Ciebie ważna i razem świetnie się ze sobą dogadujecie, to ja bym nie rezygnowała z tej znajomości, nawet gdyby relacja nie miała się przerodzić w coś więcej. Macie przecież możliwość kontaktu - telefony, maile, portale społecznościowe, Skype, widujecie się od czasu do czasu, gdy ona przyjeżdża do Polski. Ty również, jeśli czas i fundusze by Ci pozwoliły, podejrzewam, że mógłbyś ją odwiedzić w Wielkiej Brytanii. Decyzja należy jednak do Ciebie. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dziękuje bardzo za odpowiedź :D. Oczywiście nie mam zamiaru rezygnować z tej znajomości. Jest jedynie problem że odczuwam uczucie gniewu, smutku i zazdrości gdy widzę jej zdjęcia z przyjaciółmi. Chciałbym też tam być i czuć się ważną osobą w jej życiu bo choć powiedziała że jestem bardzo ważny w jej życiu to tego nie czuje. Chce się pozbyć tych negatywnych emocji żeby w przyszłości nie popełnić głupoty która zaważy na przyjaźni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...