Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Do psychologa czy psychiatry?


Isix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zmagam się z problemem nieśmiałości, małomówności, obniżonej samooceny, 'fobii społecznej', itd.
Do którego specjalisty powinno się udać w tym wypadku? Psycholog może pomóc, czy lepiej iść od razu do psychiatry?
Podobno do psychologa konieczne jest skierowanie. Jeżeli tak, to dlaczego, skoro wg powszechnej opinii psycholog jest specjalistą od 'mniejszych problemów', a to psychiatra przepisuje leki itd?

Odnośnik do komentarza

moja siostra byla ponoc u...nie wiem kogo. chyba u psychologa ktory ja skierowal do psychiatry, a psychiatra dal jej leki. Leki jednorazowo zastosowala, ponoc dzialaly one w ten sposob ze na okres ich zazywania czlowiek nie odczuwa leku w otoczeniu np jestes w pracy/szkole i nie przejmujesz sie pierdolami typu co ktos o Tobie pomysli, albo ze jestes gorszy od innych. Szkoda ze takie fajne rzeczy potrafia tylko leki.

Odnośnik do komentarza

Isix, w pierwszej kolejności radziłabym Ci skorzystać z pomocy psychologa. Powiesz mu o wszystkich swoich problemach, a on zdecyduje, czy jest Ci w stanie pomóc, czy raczej potrzebujesz pomocy psychiatrycznej. Jeśli problemy biorą swoje źródło w niskim poczuciu własnej wartości, to myślę, że najskuteczniejsza byłaby psychoterapia pod okiem dobrego psychoterapeuty. W tym kontekście leki na niewiele się zdadzą. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

mgr Kamila Krocz
Isix, w pierwszej kolejności radziłabym Ci skorzystać z pomocy psychologa. Powiesz mu o wszystkich swoich problemach, a on zdecyduje, czy jest Ci w stanie pomóc, czy raczej potrzebujesz pomocy psychiatrycznej. Jeśli problemy biorą swoje źródło w niskim poczuciu własnej wartości, to myślę, że najskuteczniejsza byłaby psychoterapia pod okiem dobrego psychoterapeuty. W tym kontekście leki na niewiele się zdadzą. Pozdrawiam i powodzenia!

Dziękuję za odpowiedź.
Rozumiem, że należy udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do psychologa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...