Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nie umiem połączyć swojego życia z innymi ludźmi.


Gość Meriyenne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Meriyenne

Muszę się przestawiać z jednego na drugie. Jak siedzę sama w domu albo sama wszystko robię, to potrafię się skupić całą sobą na swoim życiu i swoich planach. Nie odkładam nic na później, jestem sumienna itd. Jeśli natomiast w grę wchodzą inni ludzie, to wszystko mi się rozstraja. Nie potrafię się skupić na sobie i na innych jednocześnie. A jak już się skupiam na kimś, to na jednej osobie. Nie potrafię utrzymywać kontaktu z paroma osobami. Czasami mam wrażenie jakbym była jednym biegunem, a ludzie drugim. I albo jestem na jednym, albo muszę się przestawiać na drugi. No i właśnie dni mi przez to uciekają. Bo np. jak już się uspołeczniam to przestaję się skupiać na sobie i czuję się rozstrojona, i żeby się przestawić z powrotem na swój biegun to potrzebuję od 2 dni do tygodnia, żeby złapać swój rytm i skupić się na sobie.
Proszę o jakieś porady jak to wszystko razem połączyć? Nie mam pomysłów póki co. Nie noszę masek też. Jakiś czas temu się ich wyzbyłam i nie umiem tak na pstryknięcie założyć maski społecznego wesołka jak kiedyś. Gdzie się nie znajduję to chcę być sobą i potrzebuję czasu, aby wyczuć sytuacje i ludzi.

Odnośnik do komentarza

Masz silną potrzebę panowania nad sytuacją. W samotności potrafisz się skupić, gdyż twój umysł potrafi ogarnąć to co się dzieje w okół ciebie - dzięki temu czujesz się bezpiecznie i komfortowo.

Gdy wchodzą inni ludzie zaczyna ci brakować "pamięci mózgu" aby ogarnąć wszystko, do tego dochodzi nieobliczalność innych ludzi. Wali się twoja strefa komfortu i bezpieczeństwa, w rezultacie się rozstrajasz.

Jedyna opcja to nauczyć się, że nie zawsze wszystko będziesz kontrolować, że nie zawsze komfort = ogarnięcie wszystkiego. Że może być fajnie nawet gdy nie kontrolujesz wszystkiego. Jak się tego uczyć - luźnymi spotkaniami z innymi ludźmi, najlepiej takimi którzy wciągają "cichaczy" do rozmowy. Którzy nie pozwoliliby ci stać pod ścianą (bo to nic nie da).

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...