Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Wahania nastroju i obsesja dotycząca wagi


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Nie mam pojęcia co mi jest.. czuję takie jakby wahania nastroju.. Ale one wcale nie mijają.. najgorzej jest jak stanę na wagę to jest już chyba obsesja.. boję się tego boję się przytyć to nie daje mi spokoju.. chciałabym nie myśleć o tym i nie ważyć się po 20x dziennie ale nie potrafię.. bardzo się załamuje gdy orzytyhe czasami czuję że mogę mieć depresję

Odnośnik do komentarza

Niestabilność emocjonalna, kontrolowanie wagi, smutek, przygnębienie. Sporo tego, ale diagnozy wirtualnie nie da się postawić. Jeśli szukamy etykiet diagnostycznych, to może być depresja, zaburzenia odżywiania, a nawet zaburzenia lękowe. Jeśli zależy Ci na rzetelnym rozpoznaniu, proponuję udać się do lekarza. Ile masz lat? W pierwszej kolejności radziłabym Ci porozmawiać z kimś bliskim o tym, co czujesz i z czym sobie nie radzisz. Już po samej rozmowie powinno Ci być lżej na sercu. We dwójkę zawsze łatwiej, bo ma się czyjeś wsparcie. Pozwól sobie pomóc i powiedz komuś, komu ufasz, z czym sobie nie radzisz. Ten ktoś mógłby Cię nawet wesprzeć, idąc z Tobą np. na wizytę do psychologa. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość Layla.parker

Mam 15 lat.. Raczej nie mam co liczyć na wsparcie.. ponieważ nikt nie rozumie mojego bólu.. twierdzą że wymyslam. Mama nigdy nie zaprowadzi mnie do psychologa.. no przecież to wstyd. Twierdzi że sobie to wszystko wmowilam ze wszytko jest okey. A wcale tak nie jest.. bo to ja sama muszę codziennie walczyć sama z soba

Odnośnik do komentarza

Też to miałam kiedyś. Presja jest bo dookoła trend szczupłych, uśmiechniętych i młodych ludzi. Niestety życie nie ma fotoszopa :) co można poprawić na zdjęciu w życiu wygląda inaczej. Mi pomogło nabranie dystansu do siebie i silna praca nad akceptacją zmian które zachodzą w ciele i w urodzie. Skupiłam się na tym żeby być silną i emocjonalnie stabilna osobą a reszta przyszla sama.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...