Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Napady agresji i nerwicy u 16-latki


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam napady agresji/nerwicy, doslownie białej gorączki. Jestem ogolnie bardzo nerwowa z charakteru.. Jestem młoda osoba,mam 16 lat Gdy wpadam w szał bez opamiętania,nie mam wtedy granic i jestem zdolna do wszystkiego.. co robić?

Odnośnik do komentarza

Witaj droga 16-latko!

Czy od dawna masz tak, że nie panujesz nad swoimi emocjami? Czy zdarza Ci się to częściej, odkąd weszłaś w wiek dojrzewania? Możliwe, że łatwiej Cię zirytować, ponieważ jesteś w wieku, w którym dużą rolę odgrywają hormony. Jeśli jednak twierdzisz, że masz "taki charakter", to znaczy, że warto byłoby popracować nad tym, jak konstruktywnie radzić sobie z negatywnymi emocjami. Drogi generalnie są trzy: uległość, agresja i asertywność. Ty najczęściej wybierasz opcję pt. "agresja", nie panujesz nad sobą. Najzdrowszy sposób to asertywność, kiedy możesz wyrazić własne zdanie, szanując jednocześnie zdanie innych. Zachęcam Cię do przeczytania artykułu: Asertywność. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość dobra.rada3

Porozmawiaj z rodzicami. Niech zapiszą cię na wizytę do psychiatry. Poproś, by zawieźli cię do szpitala psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży, gdy znowu zaczniesz szaleć. Jesteś niebezpieczna dla siebie i innych.

Odnośnik do komentarza

Miałam skierowanie do psychiatry wydane z prośby sądu, niestety jeszcze nie wybrałam się do niego.

Napady miewam praktycznie codziennie..wpadam w szał i sama zaczęłam sie bać siebie,czuje się wtedy jak w transie i nie panuje nad sobą
A trwa to od około 3/4 lat z tym ze teraz gdy moje towarzystwo jest różne nasililo się to gwałtownie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...