Skocz do zawartości
Forum

Osłabione dziecko po biegunce


Gość BURGI

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM, Proszę o poradę. Mój 11 miesięczny synek w niedzielę zaczął wymiotować i dostał biegunki a przy ty miał podwyższoną temperaturę (38,5- 39). Wymioty ustąpiły w nocy i od razu rano poszliśmy do lekarza. Kazał zastosować dietę lekkostrawną i dopajać dziecko. W środę mały nie zrobił kupki w ogóle, gorączki też już nie było, a w czwartek (tj: wczoraj) zrobił bardziej zestalony stolec rano, i po południu znów rzadszy. Nadmieniam że przez cały ten czas chętnie pił i miał apetyt, ale zauważyłam że jest bardzo osłabiony cały czas śpi i chyba jest głodny bo jak widzi jedzenie to czeka na nie z niecierpliwością. Malutki ogólnie jest bardzo zywym i pogodnym dzieckiem ale ostatnio nie zchodzi z rąk cały czas się tuli i marudzi.Czy to oslabienie i senność są normalne i nie powinny wzbudzac niepokoju? Co moge podac dziecku jeść zeby mu nie zaszkodzilo a zeby sie najadl? nie wiem czy to ma zwiazek alejest tez na etapie ząbkowania. PROSZE O PORADE!!!

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Na samopoczucie i zachowanie Pani dziecka może wpływać zarówno ząbkowanie jak i zatrucie pokarmowe. Może być również tak, że obydwa te stany nałożyły się na siebie, co spowodowało pogorszenie stanu zdrowia dziecka. Powinna Pani zatem obserwować dziecko. Jeżeli jego stan nie ulegnie poprawie w ciągu kilku najbliższych dni, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zleci wykonanie badań.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...