Skocz do zawartości
Forum

Zakładać dziecku rozpórkę koszli czy nie?


Gość margeritka777

Rekomendowane odpowiedzi

Gość margeritka777

Robiłam 3-miesięcznej córce usg i rtg bioderek, jeden lekarz założył rozpórkę koszli, drugi lekarz kazał zdjąć i nie nosić, istotne jest to, że córka miała kręcz szyi lewostronny - kompletnie nie wiem co mam robić. Poniżej podaję opis obydwu badań: Wynik badania RTG: Badanie RTG stawów biodrowych a-p: Kąt nachylenia lewej panewki nieco przekracza normę - 32 stopnie (bardziej rozwarty) kąt nachylenia prawej panewki prawidłowy. Jądro kostnienia głowy lewej kości udowej, mniejsze i słabo wysycone, po stronie prawej jądro kostnienia prawidłowe. Linia Schentona Menarda po stronie lewej na granicy normy, po stronie prawej prawidłowa. Zdjęcie jest minimalne asymetryczne (na stronę lewą) Wynik Badania USG: Panewki obu stawów biodrowych wykształcone prawidłowo. Jądra kostnienia głów obu kości udowych widoczne, po prawej więcej uwapnione, celują prawidłowo. Proszę o poradę czy nosić tą rozpórkę czy wkładać grubą pieluchę? Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam Małgorzata

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie tylko na podstawie wyników podanych badań. Proszę bowiem pamiętać, że w diagnostyce ortopedycznej u dzieci ogromne znaczenie ma badanie kliniczne. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ortopedii dziecięcej, który zbierze wywiad, zbada dziecko, oceni badania dodatkowe i wskaże właściwe metody postępowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...