Skocz do zawartości
Forum

Ciemnobrązowe plamienie przy nadżerce


Gość erynia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 9 miesięcy po porodzie. kilka tyg temu dowiedziałam się na wizycie u ginekologa że mam lekka nadżerkę. Pierwszy raz po ciąży stosuję doustną antykoncepcję. Pojawiły się u mnie ciemno- brązowe plamienia a wraz z nimi bóle brzucha oraz okolicy krzyżowej już przed miesiączką. Nie wiem czy są to normalne objawy podczas okresu ponieważ nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji. Po okresie również występują te plamienia i są równie obfite co miesiączka. Czy takie objawy są związane z pogarszającym się stanem nadżerki?

Odnośnik do komentarza

moze byc i z tabletek i z nadzerki zobacz czy przy 2 opakowaniu tak bedziesz miala jak nie tzn ze to tabletki i wsyztsko sie unormowalo a jak bedziesz miala nadal to lepiej wspomniec o tym lekarzowi

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Wynik cytologii - I wg Papanicolau to najlepszy możliwy wynik. Można mieć jednak I i nadżerkę. A nadżerki mogą natomiast powodować plamienia. Pamiętaj jednak, że nadżerka nie jest jedyną możliwą przyczyną plamień. Dobrze byłoby gdybyś miała wykonane USG dopochwowe w celu dokładnej oceny narządów płciowych wewnętrznych. A propos leczenia nadżerek to lekarze mają bardzo wiele teorii na ten temat. Aktualny trend jest jednak taki, by małych zmian u młodych kobiet nie leczyć. Gdybyś jednak zamierzała wyleczyć nadżerkę (np. ze względu na nasilone plamienia) to polecam Ci preparat taki jak Solcogyn. Zamrażania nie jest najlepszą formą terapii!!!

Odnośnik do komentarza

ja też kiedyś miałam nadżerkę ale z jakimiś stanami zapalnymi , szczęscie lekarz nie mroził jej i sama zniknęła, oczywiscie stosowałam chyba bethadine i dla uzupelnienia flory bakteryjnej provag, powinno sie go stosować przez 20 dni wtedy efekty są najlepsze

Odnośnik do komentarza

Witam!ginekolog stwierdzil u mnie dużą nadzerke.pobral cytologie jakies3tyg temu.uprzedzal,ze moga wystapic krwawienia.po samym badaniu nic sie nie dzialo.teraz jestem tydzien po okresie i sporadycznie w sluzie znajduje krew.czy to moze byc spowodowane pobraniem probki,czy to moze byc efekt nadzerki?wizyte mam dopiero 30 marca.do tej pory nie poznam wyniku badania i troche sie martwie tymi sladami krwi. Dodam,ze rok temu mialam robiona cytologie w czasie ciazy i podobno bylo wszystko ok. Dziwie sie,ze ta nadzerka zostala okreslona jako duza...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...