Skocz do zawartości
Forum

Grypa jelitowa/zatrucie


Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziecko (15m-cy) dostało wysokiej temperatury do 40st. Konsultacja lekarska stwierdziła gorączkę bostońską i dziecko przyjmowało kofofen duo oraz paracetamol w czopku. Na drugi dzień pojawiła się biegunka i bóle brzucha. Po kolejnej konsultacji stwierdzone zostało wirusowe zakażenie jelitowe tzn grypa jelitowa i włączone bactrim a czopki zamienione na pedicetamol. Dziecko mało je i jest na słabione, praktyczne stale śpi. To trzecia doba choroby. Pije w granicach normy ale odrzucało mleko do dziś. Dziś jednak wypiło 90 ml mleka modyfikowanego i zjadlo kilka biszkoptów bo tylko to toleruje. Biegunka ustała. Zauważyłam że dziecko zaczyna odbijać po wypiciu płynu tak jakby żołądek zaczął pracować. Czy to dobry objaw? Wymiotów nie ma. Martwi mnie tylko uboga dieta dziecka i osłabienie. Jak poznać że dziecko wraca do zdrowia? Czy mogę podać mu serek waniliowy np danio dla dzieci? Skąd ta choroba? Dziecko było szczepione na rotawirusy

Odnośnik do komentarza

Wirusów nie leczy się antybiotykami!
Szczepionka na rotawirusy nie chroni nas przed adenowirusami lub norowirusami które też atakują śluzówkę przewodu pokarmowego wywołując grypę żołądkowo jelitową.
Mam nadzieję że dzieciątko czuję się dobrze. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...