Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników na toksoplazmozę w ciąży


Gość loton29

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry ,niewiem co myslec na temat moich wynikow badan na toxoplazmoze . Jestem w 5 miesiacu ciazy i jestem z tego powodu klebkiem nerwow ,badan robilam w odstepach co 3 tygodnie wyszly nastepujaco : IGG :158,30 IGM:1,54 po 3 tygodniach: IGG:143,40 IGM:1,48 i po kolejnych 3 tygodniach: IGG:147,30 IGM:1,55 Niewiem jak na to patrzec poniewaz czytalam że jak wyniki sie nieróżnią to raczej zakazenie juz mineło ,tylko że awidnosc wyszła mi 0,17 czyli niska ,co oznacza ze choruje teraz lub zarazilam sie 4 miesiace temu czyli jak bylam juz w ciazy i to w pierwszym trymestrze.Bardzo sie boje że moje dziecko urodzi sie chore ,niemoge przez to spac po nocach, a do lekarza ide dopiero za tydzien .Wiec do tego czasu to chyba osiwieje. Prosze o jakies racjonalne wyjasnienie tych moich wynikow.Ewentualnie napisanie jakie jest ryzyko ze to wplynelo na plod. z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

dzien dobry, jestem w 15 tygodniu, 5 dniu ciąży.
zaniepokoił mnie wynik toksoplazmozy
Toksoplazmoza IgG X43-W1 wynosi 9,5 IU/ml reaktywny przy zakresie ponizej 1,6 jako niereakt, a 1,6 - 3.0 niejednoznaczny
Toksoplazmoza IgM X45-W1 wynosi 0,190 Index niereaktywny (zakres: niereaktywny 0,500 a niejednozn 0,500 =0,600)
dodatkowo wyszło mi delikatnie podwyższone WBC w morfologii. wynik 10.10 przy wart. refer od 4 do 10
proszę o interpretację wyniku, nie mogę się dodzwonić do swojego lekarza..

pozdrawiam
Iwona

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...