Skocz do zawartości
Forum

Mirena-krwawienie po stosunku


Gość Angieeee

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angieeee

Witam.Mam.45 lat .Od września 2015 roku mam założoną Mirenę jest to drugi raz założona wkładka,którą bardzo chwaliłam do niedawna.Pierwszą miałam 11lat temu.Od maja tego roku po stosunku krwawię(Nadmieniam,iż przez 4 nie miałam zbliżeń).Po wizycie u ginekologa USG potwierdzono,że spirala jest na właściwym miejscu ,nie ma nadrzerki a krwawienie niewiadomo dlaczego nastepuje.Cytologia jest pozytywna.Lekarz dal mi 3 dniowy antybiotyk w razie czego.Po tym krwawienie nie ustało.Po 3 tygodnia poszłam do drugiego ginekologa gdzie stwierdzil ,że powstal torbiel na jajniku 4cm przepisał mi system 50 plastry gdyż uznał,że zanikł mi estrogen.Plastry miałam stosowac przez tydzien dwa w tygodniu.Krwawienie nie ustało wróciłąm do pierwszego ginekologa ,który potwierdził ,że od ostaniej wizyty jest torbiel 4cm i zalecił mi stosowanie Systemu plus 50 przez 3miesiące zmieniając plasty dwa razy w tygodniu.Za miesiac mam przyjśc do kontroli jeśli torbiel nie zniknie ma zamiar zastosowac leczenie dodatkową antykoncepcja 3 miesięczną w celu zniwelowania torbiela.Przyznam szczerze ,że jestem załamana tą sytuacją .Krwawie nadal po stosunku.Zbliżenie jest dla mnie stresem gdzie tylko patrze czy znowu leci mi krew.Doszło do tego,że mam blokade przed wyluzowaniem się ,bo jestem spieta.Przy używanu plastrów system 50 mam bóle piersi (gdyż mam duży biust) suchość pochwy co dodatkowo mnie stresuje nigdy nie miałam takiej sytuacji.Wspołżycie z moim partnerem było dla mnie przyjemnościa w tej chwili jest stresem.Szukam pomocy czy to jest normalne.Jestem spuchnieta i obrzmiała.Nadmieniam,iz mając pierwszy raz spirale 11 lat temu nie miałąm problemów.Jedynie co to spirali data założenia wtedy kończyłą się w lutym danego roku a lekarz mówił aby ja miec do konca roku.Pamiętam ,że wtedy tez krwawilam po tym lutym i skończyło się na jej usunieciu gdyż inny lekarz stwierdził,ze jej ważność sie zakończyła.Czy to jest teraz mozliwe ,że moge mieć tzw przeterminowaną spirale?Wiąże fakty gdyż jestem bezsilna.Nadmieniam,iż spirale miałam zakupioną przez daną przychodnie więc jej ważności nie widziałam na opakowaniu.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...