Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Autosugestia i rozwój umiejętności


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys zaczalem bardzo dbac o komputer,codziennie go czyscilem itp,zmienialem system zeby szybciej dzialal stalo to sie moja fobia.Po kazdym uruchomieniu programu czekalem okraslony czas.Nagle pc przestal byc dla mnie wazny i te zachowania zniknely.Pozniej uwierzylem w autosugestie,zawsze kiedy cos mi dobrze wychodzi cos w srodku mi narzuca ze jak nie zrobie jakiejsc absurdalnej czynnosci to strace ta umiejetnosc.Czy to ma naprawde wplyw na moje umiejetnosci??????????

Odnośnik do komentarza

"cos w srodku mi narzuca ze jak nie zrobie jakiejsc absurdalnej czynnosci to strace ta umiejetnosc."
To także jest autosugestia. Nie musisz robić absurdalnych czynności, ale powinnaś zmienić sposób myślenia.
Umiejętności traci się, o ile się ich nie używa /nie ćwiczy/
Ta wiedza, te umiejętności są tak ulotne, że szybko o nich zapominamy, grzęźniemy w świecie materii.
Umiejętności te, bardzo ułatwiają życie i to w każdej dziedzinie. A wiec ćwicz, ale nie twórz sobie sztucznych barier.

Odnośnik do komentarza

Z całą pewnością nie używana umiejętność przestaje nam wychodzić (zwyczajnie wychodzimy z wprawy). Nagle np granie na gitarze przestaje być płynne jak kilka lat temu, albo jazda na motocyklu wydaje się trudniejsza niż przed zimą. To całkowicie normalne - jednak wystarczy nieco treningu i wracamy z formą :) .

Bardziej zastanawia mnie to zdanie "zawsze kiedy cos mi dobrze wychodzi cos w srodku mi narzuca ze jak nie zrobie jakiejsc absurdalnej czynnosci to strace ta umiejetnosc."
Czy to tylko taki nawyk czy faktyczny przymus?

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...