Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

4 tygodnie po przebiciu gwoździem noga spuchnieta i boli


Rekomendowane odpowiedzi

witam,
4 tyg. temu przebiłam nogę zardzewiałym gwoździem na ok 2 cm. na pogotowiu rana została oczyszczona i przepisany antybiotyk 5 dni później zastrzyk od tężca. po 4 tygoniach noga jest spuchnięta najbardziej w okolicy kostki i boli, jest problem z poruszaniem dwoma małymi palcami. Chirurg kazał udać się do ortopedy do którego termin mam za 4 dni. dzisiaj kończy mi się zwolnienie kto ma obowiązek je wydać czy chirurg do którego chodziłam do tej pory który odmówił wydania zwolnienia, gdyż zrobi to ortopeda? czemu po tak długim czasie z nogą jest taki problem? co się z nią dzieje? i czy ortopeda może w takiej sytuacji pomóc?

Odnośnik do komentarza

Zwolnienie może wypisać Ci lekarz rodzinny..,
nie wiem w czym mógłby tu pomóc ortopeda,być może chirurg podejrzewa też zwichniecie stawu skokowego,dlatego to skierowanie,
co do tych palców ,to być może jakiś nerw masz uszkodzony ,z czasem powinno się wszystko zregenerować,
na opuchliznę rób okłady z lekko potłuczonych liści kapusty.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Nie powinna ,ale być może są jakieś początki,jest to choroba trudna do rozpoznania , tylko dobry ortopeda ,który nie raz miał z tym do czynienia ,postawi taka diagnozę.
Jeśli tak ,to pewnie ortopeda zalecił rehabilitację i znowu schody,bo musisz znaleźć takiego fizjoterapeutę ,który zna takie przypadki,bo tu najważniejsza jest prawidłowa rehabilitacja.
Zapisał jakieś leki np.przeciwzakrzepowe?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...