Skocz do zawartości
Forum

Przybranie na wadze 20 kg


Gość K...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam- mam 16 lat, 157cm wzrostu i 78kg na karku- choć podobno wyglądam na ok. 65. Nie zmieniłam nic w sposobie żywienia- przytylam 20kg w ok. 7 miesięcy. Wszelkie wyniki mam dobre- robilam badania krwi 2 razy. Ćwiczę z E.Ch. Jeżdżę na rowerze od 4 tygodni chodzę do dietetyka (podobno te 20kg to woda i łatwo schudne), a moja waga zeszła o 1kg. Co mam zrobić? Mam obrzęki na nogach i nagle dostałam wąsa, chociaż hormony są w normie. Proszę o pomoc~ Kawowa

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim dieta. Z tymi "dietetykami" różnie bywa, dużo teorii mało doświadczenia, brak indywidualnego podejścia(nie mówię o każdym). Te 20kg to na pewno nie sama woda, aczkolwiek, pierwsze kilka kg powinno zejść bardzo szybko a im dłużej będziesz się odchudzała tym wolniej waga będzie spadać, ważne, żeby się nie poddawać. Tak jak wspomniałem, dieta jest najważniejsza, ćwiczenia nic nie dadzą, jeżeli będziesz wciąż zbyt dużo jadła, natomiast jeżeli nie będziesz jadła wystarczająco możesz sobie zaszkodzić i również spowolnić odchudzanie. Polecam Ci samej policzyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne na utrzymanie wagi i od tego wyniku odjąć ~200kcal. W internecie znajdziesz wszelkie informacje na temat odpowiednich proporcji makroskładników przy odchudzaniu jak i na temat samej diety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...