Skocz do zawartości
Forum

Zajście w ciążę przy Yasminelle


Gość v...l

Rekomendowane odpowiedzi

witam. pare lat temu stosowałam tabletki antykoncepcyjne, yasminelle. miałam 17 lat. w któryś dzień zapomniałam wziąć tabletki więc następnego dnia wzięłam tylko jedną, a chyba 3 ostatnie wyrzuciłam do kosza. nie chciałam ich więcej brać. teraz mam 23 lata i zastanawiam się czy mogę zajść w ciążę. dodam, że miesiączki mam regularne i badania hormonalne niczego niepokojącego nie wykazały. pozdrawiam. Karolina

Odnośnik do komentarza
Gość odpowiedz od autora

można przeprowadzić dużo badań na niepłodność/bezpłodność. ja wybrałam badania hormonalne krwi i usg. zastanawiam się po prostu czy te tabletki mogły mi coś uszkodzić co nie wyszło w tych badaniach. co jeszcze powinnam zrobić żeby mieć pewność. gdy zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne miałam 17 lat. myślę, że mogło to być za wcześnie i coś sobie popsułam przez to. obawiam się, że w przyszłości [czyli teraz] może to powodować trudność z zajściem w ciąże.

Odnośnik do komentarza

Zdarzają się zaburzenia hormonalne spowodowane długotrwałym, sztucznym zablokowaniem osi podwzgórze-przysadka-jajnik. ( za sprawą hormonów). Pojawia się wtedy problem z owulacjami i miesiączkami, ale nie u każdej kobiety.
Może dobrym rozwiązaniem bedą zwykłe testy owulacyjne, które pokażą czy w ogóle występuje u Pani owulacja czy nie.

Lew nigdy nie słucha owiec.

Odnośnik do komentarza
Gość odpowiedź od autora

robiłam takie testy i wyszły pozytywne. mój lekarz ginekolog też powiedział, że jest pewien, że owulacja była. wnioskował po śluzie. miesiączki mam regularne co do dnia. myśli Pani, że nie mam się czym martwić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...