Skocz do zawartości
Forum

Wysoka prolaktyna


Gość mkop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pytanie mój dotyczy wysokiej prolaktyny ,ponieważ jestem w 18 tygodniu ciąży która przebiega normalnie przeprowadzone zostały badania prenatalne które nie wykazały żadnych zmian,nie przyjmuje żadnych tabletek od grudnia ubiegłego roku ,mój wynik prolaktyny na chwile obecną to 3144mIU/I a norma to 102-496.Ciąża ta była niespodzianką dla nas ponieważ z mężem bardzo długo staraliśmy się o dziecko (słabe nasienie).Mam za sobą już dwie inseminacje które się nie powiodły przeprowadzone również leczenie farmakologiczne; oraz inne hormony -kwiecień,maj 2010.Przygotowywałam się również do zabiegu in vitro, który został przerwany ze względu na wysoka prolaktynę wahała się w granicach 936mIU/I był to czerwiec 2010.Zostałam skierowana do endokrynologa, który zlecił wykonanie rezonansu magnetycznego jednak ten nie wykazał żadnych zmian przysadki mózgowej nie miałam również typowych objawów; bóle głowy, zaburzenia widzenia czy mlecznego wycieku z sutka itd.które wskazywałyby na zmiany w przysadce.Cykl miesiączkowy regularny co 33 dni(od zawsze), prowadzona obserwacja cyklu .We wrześniu ubiegłego roku rozpoczęłam leczenie farmakologiczne wynik prolaktyny spadł ale nadal był wysoki i tak jest do tej pory .Wspomnę ,również że TSH jest w normie oraz wynik prolaktyny i TSH w 2009r był w normie.Proszę o pomoc czy powodem wysokiej prolaktyny moga byc hormony ktore przyjmowalam ?i czy powinnam

Odnośnik do komentarza
Gość hitomi272

Problem z Prolaktyną: miałam problemy z miesiączką: średnio występowała co 56 dni. Moja ginekolog skierowała mnie na badania hormonalne do szpitala w zeszłym roku we wrześniu. Moje wyniki są następujące:
Androstendion 4,7ng/ml,
Estradiol 48,62pg/ml,
Glukoza 101mg/dl,
Glukoza 77 mg/dl,
Hormon folikulotropowy (FSH) 6,68mlU/ml,
Hormon tyreotropowy (TSH) 1,1uIU/ml
Insulina 31,40 uIU/ml
Insulina 1,92uIU/ml
Kortyzol 9,45ug/dl
Prolaktyna 66,20ng/ml
Testosteron 0,522ng/ml
Po tych wynikach Pani doktor przepisała mi tabletki: Parloden 2,5 mg tabletki - 1 na noc i od 16 do 25 dania cyku Duphaston. Po tych lekach mój cykl miesiączkowy był w normie średnio co 32 dni. Niestety bardzo wypadały mi włosy, zrobiłam ponownie badanie na wysokość Prolaktyny. Po dwóch miesiącach przyjmowania tej dawki leków wynik prolaktyny był 0.50ng/ml. Po tym wyniku Pani doktor zaleciła mi przyjmowanie pół tabletki Parloden na noc a duphaston nadal od 16 do 25 dnia cyklu. Niestety dziś ponownie moje cykle są nieregularne.
Czy moja diagnoza została na początku dobrze postawiona ? Czy moje włosy mi po tych lekach odrosną, są teraz bardzo cienkie pół z tego co miałam. Martwi mnie jeszcze to, że na policzkach koło nosa pojawił mi się jasny meszek ? czy to zginie ? Jakie mogą być skutki zdrowotne i wizualne jeśli przestałabym przyjmować te leki? Czy kiedyś moja Prolaktyna na dobre się unormuje?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...