Skocz do zawartości
Forum

Uraz głowy po uderzeniu


Gość pkop

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 18letnią dziewczyną. 3 tygodnie temu przytrafiła mi się niemiła sytuacja w pewnym lokalu i rozbito mi butelke na głowie. Na drugi dzień miałam objawy wstrząśnienia wymiotowałam raz. Miałam duży obrzęk w tym miejscu. Do lekarza poszłam dopiero 4 dni po incydencie ale wszystkie objawy mi przeszły. Pani doktor kazała zwracać na siebie szczególną uwagę i wrazie gorszego samopoczucia wybrać się do poradni neurologicznej. Mineły 3 tygodnie a objawy nie powróciły, pozostało tylko dziwne, niewielkie odgniecenie na czaszce, które również nie sprawia mi bólu. Czy pomimo to powinnam pójść z tym do lekarza ponownie?

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Jeśli nie odczuwasz żadnych niepokojących objawów to wizyta w poradni neurologicznej nie jest konieczna. "Odgniecenie" może być blizną po skaleczeniu podczas uderzenia. Dla pewności powinnaś to pokazać lekarzowi rodzinnemu. Należy pamiętać, że późne objawy urazu głowy mogą wystąpić nawet wiele miesięcy po urazie. Są to jednak przypadki rzadkie.

Odnośnik do komentarza

Uraz głowy zawsze wymaga kontroli lekarza. Jeżeli była Pani na wizycie u specjalisty, który nie zauważył odchyleń w badaniu przedmiotowym, to wydaje się, że nie ma potrzeby umawiania wizyty kontrolnej. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości konieczna będzie pilna konsultacja ze specjalistą i najprawdopodobniej wykonanie TK głowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...