Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Pragnę go, ale...


Gość Rozdarta_96

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rozdarta_96

Cześć.
Mam problem na tle moralno- seksualnym. Jestem z chłopakiem 9 miesięcy. Ja mam 20lat on 24. Ja jestem dziewicą, on rozpoczął już dawno współżycie. Wiem, że bardzo bym chciała się z nim kochać. Kocham go mocno i on mnie kocha, czuje to bardzo wyraźnie. Chciałabym, żeby to on był moim pierwszym i ostatnim. Problem zaczyna się w tym, że chociaż z jednej strony bardzo tego chcę, to z drugiej strony mam poczucie, że zawiode przez to rodziców. Żadne z moich rodziców nigdy nie porozmawialo ze mną na temat seksu. Zamiast tego słyszalam czasem komentarze typu: "mam Cię za mądrą dziewczynę", sugerując mi tym samym, że nie powinnam tego robić. I zawsze w momentach zbliżenia gdzieś tam siedzi mi to w głowie i nawet nie do końca potrafię się zrelaksować i czerpać z naszych pieszczot przyjemności. Wiem, że przecież to nic złego, to jest coś co wpisuje się w codzienne ludzkie życie. A jednak mam poczucie jakbym robiła coś złego. Boję się nawet zapytać mamę o poradę w sprawie wyboru ginekologa, bo wiem, że ona już zaczelaby mnie podejrzewac o ciążę i w ogóle, nie mówię już o poradach co do antykoncepcji, bo po tym już pewnie w ogóle byłabym zhanbiona. A ja tak naprawdę nie mam z kim o tych tematach porozmawiać. I miło by było jakby ktoś tutaj zechcialby tak po prostu przybliżyć mi ten świat.

Odnośnik do komentarza

Nie możesz zacząć współżycia, bez odpowiednich zabezpieczeń. Potem jest niechciana ciąża i rozpacz, że dziecko rujnuje ci życie.
Poczytaj w internecie, na pewno są tam szczegółowe instrukcje, jak najlepiej się zabezpieczyć.
Odnośnie ginekologa, to jesteś już dorosła i nie musisz informować mamy, że chcesz tam pójść.
Możesz się zapisać na wizytę, możesz też udać się do prywatnego lekarza, nie jest to aż takie drogie, uzbierasz z kieszonkowego.
Zabezpieczenie to ważna sprawa, nie wolno jej bagatelizować, o ile chce się zacząć współżycie.
A sama świadomość że jesteś bezpieczna, pomoże rozluźnić ci się, w kontaktach z partnerem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli sama nie jesteś gotowa nie rób tego. Nie rób tego tylko dlatego że on na to czeka. Na początek proponuje prezerwatywy a u ginekologa mozesz spytać o tabletki. To ze zaczniesz wspolzycie w wieku 20 lar nie znaczy ze jestes glupia trzeba tylko robić to z głową. Mama stosuje wobec ciebie szantaż empcjonalny. Do ginekologa idź sama lub chlopakiem mama nie musi wiedziec a opinie sprawdz w internecie lub popytaj koleżanki

Odnośnik do komentarza

jestes pelnoletnia kobieta, a nie nastoletnim podlotkiem.
Mamy nie musisz zapraszac do twojego lozka, ma swoje.
Poczytaj fora internetowe o lekarzach w twojej miejscowoci typu “dobry lekarz” lub inne.
Badanie ginekologiczne to zaden dramat, zreszta w twoim wieku powinnas raz na jakis czas sie profilaktycznie przebadac.
Moze bedzie ci latwiej jak na poczatek wybierzesz kobiete lekarza.
Zycze ci wiele wspanialych chwil z twoim mezczyzna

Odnośnik do komentarza

Seks - to nie jest najwiekszy problem jaki moze czlowieka spotkac ;-) ale - musisz zawsze przewidziec, ze on moze nie byc jedynym i ostatnim. Wiec lepiej uwazaj. Zadaj se pytanie, czy chcesz ryzykowac dziewictwo. Jak nie - to czemu nie. Korzystaj z zycia. Jakbym kogos kochala to bym zrobila to z nim - ale zaloze sie ze uszanowaly mnie i sam zaproponowal sex po slubie. a TERAZ pozwolcie sobie na pieszczoty. To chyba dobry pomysl.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...