Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Codzienne placze, mysli samobojcze, potrzeby objecia przyjaciela.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nazywam sie Weronika, mam 11 lat. Od 4 miesiecy popadam w placz, zupelnie bez powodu. Zaczelo to sie od tego, kiedy po sylwestrze mialam koszmar.. obudzilam sie i mialam okropne mysli (np. co bedzie jezeli moja najlepsza przyjaciolna zginie? albo rodzina itp). Od tego momentu przebywajac sama w domu zaczelam plakac, czasami miec mysli samobojcze. Kiedys tak mnie kusila smierc, ze szukalam pomocy w internecie ''Jak sie zabic?''... Rodzice o niczym nie wiedza, jak i przyjaciele tez. Tak ogolnie to tylko ja wiem.. To jest moj ''sekret''. Dzisiaj pomyslalam, ze powiem o tym mamie. Jak zauwazylam, moja mama tez ma jakies zawachania psychiczne.. mam na mysli to, ze za duzo bierze na swoja wine, raczej nie placze, placze w umysle. I to tez mnie martwi. Co prawda, moi rodzice nie maja problemow milosnych itp wiec za bardzo o tym nie wiem.. nie mialam tez okazji zapytac sie mame o to. A wracajac do mnie, tez za bardzo nie jestem swiadoma tego, co robie. A przechodzac do wygladu, to jestem troche otyla.. (dawno sie nie wazylam, ale na oko to nie jestem chuda).

To chyba tyle co wiem.. raczej tak.
P.S. Przepraszam jezeli wybralam zla kategorie do forum.

Pozdrawiam, Weronika.

Odnośnik do komentarza

warto popatrzec na zycie z perspektywy takiej jakbys przeniosla sie w przeszlosc. Zastanow sie, napewno kiedys znajdziesz swoja milosc, chlopaka, napewno jak sie postarasz, to wszystko sie ulozy. Napewno nie warto sie zabijac, poniewac, to decyzja, ktora ma wiecej negatywnych skutkow niz pozytywnych. Przedewszystkim ta decyzja, jest juz nieodwracalna. Tez czuje samotnosc..tak..brak przyjaciela..lecz wielu ludzi ich nie ma, takich prawdziwych przyjaciol, trzeba nauczyc sie zyc bez przyjazni, albo zalokowac uczucie w zwierze. przytulic sie np do kota. Poza tym, zobacz, jestes bardzo, baardzo mlodziutka. Warto bys rozwinela pasje. Teraz, poki nie ma az tyle nauki w szkole. Rozwaz to,. i mimo iz czujesz sie samotna, byc moze znudzona, to wejdz moze na YT, zobacz, ile tam filmikow i inspiracji. Prawde mowiac ja inspiruje sie baletem, bardzo pozno sie nim zainteresowalam, a Ty masz dopiero 11 lat, mozesz zaczac trenowac cos, co pozwoli Ci sie spelnic, pokazac sobie i innym ze jestes dobra w czyms :) jest to piekna sprawa, warto bys juz teraz wiedziala co chcesz w zyciu robic, nie boj sie, badz odwazna, podejmuj wyzwania, badz inna niz inni, a osiagniesz cos, czego nie osiagnal jeszcze nikt. Zaufaj mi prosze..Bo ja pare rzeczy z przeszlosci bym zmienila, zmadrzalam dopiero teraz. Troche. Wiec zastanow sie czego chcesz od zycia. Co chcesz robic, do czego dazyc, czemu sie poswiecac. Bo inni juz sie czemus poswiecaja, w kazdej sekundzie pracuja na to by dojsc do celu. Nie mozna stac w miejscu, owszem sa wzloty i upadki, ale o idei nalezy pamietac i robic jakies male kroki by marzenia spelnic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie jesteś za szczupla, to jakaś dziedzina sportu bardzo by Ci się przydala- popróbuj różnych, na pewno coś Ci się spodoba- może siatkówka, lekkoatletyka (biegi), pilates , joga, tenis ,łyżwy...

Uprawiając sport
1. zeszczuplejesz
2. poczujesz taką fajną adrealinę
3. nie będziesz miala czasu na głupie myśli
4.poznasz ciekawych ludzi

Smierć to jedyny pewnik na tym świecie. Skoro się urodziliśmy to i musimy umrzeć. A co umieścimy między tymi dwoma datami to już nasza inwencja. Głupio byłoby na wlasne życzenie nie mieć za bardzo czego tam wpisać, bo życie bylo króciutkie i nudne, bez pasji i zainteresowań, bez zdobywania zawodu, bez pomocy przyjaciołom, bez milości do faceta , do swojego dziecka. To chyba byłoby tak nieciekawie, więc w wieku lat 11-tu naprawdę nie pora myśleć o śmierci. Ona w swoim czasie sama nas niestety znajdzie.

Powodzenia i szybko na jakiś trening biegnij.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...